Święto Miasta Sulejówek - Dzień Marszałka

Święto Miasta Sulejówek - Dzień Marszałka

Sulejówek | 13 czerwca 2019 | 18:00

„Dzień Marszałka”, obchodzony co roku 13 czerwca w rocznicę przekazania Józefowi Piłsudskiemu w roku 1923 dworku w Sulejówku.

Głównym elementem uroczystych obchodów Dnia Marszałka jest wręczenie tytułów honorowych „Zasłużony dla Miasta Sulejówek” nadawanych przez Radę Miasta raz w roku – w dniu Święta Miasta Sulejówek. Tytuł honorowy „Zasłużony dla Miasta Sulejówek” jest wyrazem wyróżnienia i uznania za wybitne zasługi na rzecz Miasta Sulejówek. W latach 1987-2018 tytuł zbiorowy Rada Miasta nadała 28 instytucjom, organizacjom i innym osobom prawnym, zaś tytuł indywidualny Rada Miasta nadała 141 osobom fizycznym.

Zapraszamy wszystkich Mieszkańców do udziału w oficjalnych obchodach Święta Miasta Sulejówek, które odbędą się w czwartek 13 czerwca na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulejówku. W programie: wręczenie tytułów honorowych „Zasłużony dla Miasta Sulejówek” oraz koncert Grzegorza Wilka z zespołem Wolf. Grzegorz Wilk śpiewał w największych salach USA i Kanady podczas międzynarodowych tournee towarzysząc Piotrowi Rubikowi jako solista jego oratoriów. Współpracował m.in. z Leszkiem Możdżerem, Włodzimierzem Korczem, Jackiem Cyganem. Był również czołowym wokalistą najpopularniejszych programów rozrywkowych m.in. „Jaka to Melodia” w TVP1, “Szymon Majewski Show” w TVN. Podczas uroczystych obchodów Święta Miasta Sulejówek Grzegorz Wilk z zespołem Wolf zagrają specjalnie przygotowany na tę uroczystość koncert pn. "W HOŁDZIE MISTRZOM”, podczas którego będzie można usłyszeć piosenki z repertuaru wielkich polskich wykonawców i tworców m.in. Czesława Niemena, Marka Grechuty, Mieczysława Fogga, Jeremiego Przybory, Agnieszki Osieckiej.

Sulejówek
ul. Paderewskiego 29
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

Zobacz także