Koncert - ThermiT / HighBloodPressure / Firegarden

Koncert - ThermiT / HighBloodPressure / Firegarden

Mińsk Mazowiecki | 11 lutego 2017 | 20:00

Wystąpią: ThermiT / High Blood Pressure / Firegarden

Darmowy singiel Night Driver na CD dla każdego! Odbierzesz go na koncercie. Dowiedz się jak -> http://thermitmetal.com/FreeNightDriver

Bilety: 20 zł dostępne w dniu koncertu na bramce!

Wystąpią:
ThermiT - http://thermitmetal.com/
Zespół powstał na przełomie 2009 i 2010 roku z inicjatywy Jendrasa, Młodego i Przydepa. Po okresie instrumentalnego młócenia miejsce za mikrofonem zajął Tomasz Trzeszczyński - Trzeszczol. Zespół ruszył na poważnie dopiero rok później, kiedy za bas chwycił Fabian. Tak ukształtowała się ekipa przyjaciół, która pod nazwą ThermiT nagrała EP "Encephalopathy". Po ograniu setek scen i zwycięstwach na wielu festiwalach muzycznych zespół wydał w 2016 roku debiutanckiego long playa "Saints", który otwiera kolejny rozdział w historii ThermiTa. Czas pokaże, co wydarzy się dalej…
Posłuchaj tutaj: http://youtube.com/ThermiTofficial

High Blood Pressure band
High Blood Pressure powstał we wrześniu 2004 roku, w momencie gdy Anubis i Tom rozpoczęli wspólne próby grania muzyki metalowej. Po dwóch miesiącach działalności do składu dołączył Andrzej – drugi gitarzysta, natomiast basista Ziggy w styczniu kolejnego roku.
W marcu 2006 roku zespół rozpoczyna granie na żywo, dając swoje dwa pierwsze koncerty w rodzinnym Białymstoku. We wrześniu tego samego roku udaje się również wydać własnymi środkami pierwsze demo zatytułowane "The Mo", po czym na początku 2007 roku rozpoczynają się przygotowania do sesji nagraniowej pełnometrażowego materiału. W wyniku kilku nieporozumień oraz braku doświadczenia w takim przedsięwzięciu, nagrania przedłużają się do listopada 2007, a materiał zostaje nagrany w dwuosobowym składzie: Tom – perkusja i Anubis – gitary/bas/wokal. Po zakończeniu sesji następuje zmiana na stanowisku basisty. Nowym członkiem zespołu zostaje Gustaw, dzięki czemu HBP ponownie dochodzi do dyspozycji koncertowej. W maju 2008 wybrane utwory z sesji nagraniowej ukazują się w formie drugiego demo zespołu zatytułowanego „The pression Cut”.
W połowie 2009 roku Tom odchodzi z zespołu z powodu zmiany priorytetów życiowych. Gustaw i Anubis sami komponują utwory na kolejny materiał. We wrześniu pojawia się w składzie drugi gitarzysta Art. Cały 2010 rok zespół spędza na nagraniu swojej pierwszej pełnometrażowej płyty “Eclectic Memories”, która zostaje wydana w styczniu 2011 roku. Podczas trwania sesji nagraniowej HBP rozpoczyna współpracę z Gregorem na stanowisku perkusisty, dzięki czemu następuje promocja koncertowa materiału. W czerwcu 2011 zespół ponownie zostaje bez regularnego perkusisty, Anubis zmienia miejsce zamieszkania w wyniku czego grupa nie jest aktywna koncertowo przez kolejny rok.
HBP daje o sobie znać dopiero w lipcu 2012 roku wydając w formie elektronicznej krótki materiał Ep zatytułowany „Blood’n’Roll”. We wrześniu do grupy dołącza Maciek na stanowisko perkusisty. Trwają przygotowania do występów na żywo przy jednoczesnym komponowaniu materiału na kolejne wydawnictwo Ep. W grudniu 2012 Gustaw decyduje się na rozstanie z zespołem, jego miejsce zajmuje Krizz. W styczniu 2013 zostaje wydany, również w formie elektronicznej, instrumentalny materiał krótkometrażowy pt. „No Words, No Meaning”. Od tego momentu zespół powraca do grania na żywo. W połowie 2013 roku zostaje ukończony trzeci materiał Ep zatytułowany „Swarm”. Wszystkie trzy krótkometrażowe materiały zostają wydane w formie CD w listopadzie 2013 roku pod wspólną nazwą "Trilogy".
Na początku 2014 roku dochodzi do kolejnych zmian w składzie HBP. Zespół rozstaje się z gitarzystą Art-em oraz basistą Krizzem. Grupa funkcjonuje ponownie jako trio perkusja, bas, gitara/wokal. Osobą odpowiedzialną za gitarę basową zostaje Vadera - pierwsza kobieta w historii funkcjonowania grupy. Rok 2014 to przede wszystkim obchody 10-lecia działalności w formie serii koncertów pod szyldem "10 years of blood'n'roll" w Polsce oraz poza granicami kraju.

Firegarden
Kapela Firegarden to formacja długowieczna ,która po flircie z gotykiem okraszonym żeńskim wokalem wraca na swoje stare śmieci czyli do grania thrash. W naszym graniu jest wszystko co powinno trochę Anthraxu, Testamentu, Slayera i swoje geny objawia Metallica. Jesteśmy na świeżo po zmajstrowaniu pięciokawałkowego demo, wydanego przez samą kapele.

Zapraszamy!

Mińsk Mazowiecki
ul. Piłsudskiego 39a
Sanatorium

Zobacz także