VIII Kolarskie Kryterium Uliczne - Memoriał F. Rawskiego

VIII Kolarskie Kryterium Uliczne - Memoriał F. Rawskiego

Mińsk Mazowiecki | 17 września 2016 | 14:00

To już ósmy rok z rzędu odkąd do Mińska Mazowieckiego regularnie zjeżdżają krajowi i zagraniczni kolarze szosowi.

Kolarskie Kryterium Uliczne - Memoriał Feliksa Rawskiego to doskonale znana i wpisana do ogólnopolskiego kalendarza "Masters PZKOL" kolarska impreza rozgrywana na ulicach naszego miasta. W ocenach fachowców jest to wyścig trudny i wymagający. Po pierwsze charakter trasy faworyzuje sprawnych technicznie kolarzy, którzy umieją radzić sobie z licznymi ciasnymi rondami pokonywanymi na dużej prędkości. Po drugie forma w jakiej rozgrywany jest wyścig, czyli "kryterium uliczne", wymusza na zawodnikach czujną, pełną napięcia i koncentracji agresywną jazdę. Tu liczą się szybkie decyzje i błyskawiczna reakcja na ataki rywali. Trzecim powodem stanowiącym o randze imprezy jest coroczna mocna obsada najszybszych zawodników, co zawsze wyznacza wysoki poziom sportowy. Memoriał Feliksa Rawskiego od 8 lat jest wizytówką mińskiego kolarstwa wyczynowego. Każdego roku okrasą dla rywalizacji są popisy kolarzy Klubu Kolarskiego V-MAX Mińsk Mazowiecki.

W tym roku po raz pierwszy rozegraną zostaną Powiatowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych. Nie zabraknie również konkurencji dla najmłodszych dzieci. Przedszkolaki będą ścigać się na rowerkach biegowych.

Pół dnia kolarskiego święta w naszym mieście to nie tylko rywalizacja i walka na trasie. Podobnie jak w latach poprzednich nie zabraknie innych atrakcji dla publiczności. Będą konkurencje sprawnościowe, testy wydolnościowe oraz widowiskowy konkurs jazdy po 10-metrowej szynie kolejowej. Stałym i lubianym przez mińską publiczność elementem jest "Rowerowa Rekre-Akcja" czyli honorowy przejazd wszystkich rowerzystów ulicami Mińska Mazowieckiego. Będą więc emocje i prawdziwa sportowa walka oraz mnóstwo dobrej zabawy dla wszystkich.

W sobotę 17 września 2016r, o godzinie 14:00 przed Urzędem Miasta w Mińsku Mazowieckim zaczniemy nasz kolejny rowerowy karnawał!

Dodatkowe informacje, program imprezy oraz regulamin wyścigu są dostępne na stronach www.vmaxkolarze.pl, www.mosir.org.pl oraz pod telefonem 604 631 851 (Jacek Tomkiewicz).

Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
Urząd Miasta

Zobacz także