III Rowerowa Wycieczka z Historią

III Rowerowa Wycieczka z Historią

Mińsk Mazowiecki | 09 maja 2015 | 10:00

9 maja wyrusza już III wycieczka z historią. Tym razem naszym celem jest osiągnięcie rzeki Wisły w Karczewie, którą pokonamy promem (koszt 10 zł). Startujemy tradycyjnie już z wyjścia z tunelu PKP przy ulicy Sosnkowskiego o godzinie 10.00.

Trasa wiedzie przez Podrudzie (gdzie zobaczymy ujście rzeki Srebrnej do Mieni), Jędrzejnik, Celinów do Glinianki. W Gliniance zatrzymamy się na chwilę przy Izbie Regionalnej oraz zabytkowym drewnianym kościele, który obecnie jest miejscem nagrywania serialu „Ojciec Mateusz”.

Po odwiedzeniu Glinianki ruszymy przez Wolę Karczewską i Wolę Ducką, gdzie przejdziemy trasę lubelską, by chwilę później znaleźć się w Otwocku. Tam odwiedzimy Muzeum Ziemi Otwockiej, stąd zaś udamy się do pobliskiego Karczewa. Ulicą Wiślaną dojedziemy do przeprawy promowej - kiedyś tego typu miejsca przy rzekach nazywano „przewozem”. Właśnie promem przeprawimy się na lewy brzeg Wisły do znajdujących się nieopodal Gassów. Powrót pokonamy przez Gliniankę, a następnie Grębiszew, Iłówiec, Cielechowiznę i Gliniak. Cała trasa wyniesie ok. 60 km, spokojnym i jak zawsze turystycznym tempem.

MIńsk Mazowiecki
ul. Sosnowskiego
Wyjścia z tunelu PKP

Zobacz także