Ogólnopolskie Biegi Uliczne „XIX Mazowiecka Piętnastka” oraz „II Mazowiecka Dziesiątka”.

Ogólnopolskie Biegi Uliczne „XIX Mazowiecka Piętnastka” oraz „II Mazowiecka Dziesiątka”.

Mińsk Mazowiecki | 01 czerwca 2014 | 12:00

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Klub Biegacza Dreptak oraz Miński Klub Sportowy Mazovia mają zaszczyt zaprosić Państwa na Ogólnopolskie Biegi Uliczne „XIX Mazowiecka Piętnastka” oraz „II Mazowiecka Dziesiątka”. Impreza odbędzie się w dniu 1 czerwca na placu przy ul. Chełmońskiego

Bieg główny, który zacznie się o godz. 12.00, poprzedzać będą biegi dziecięce i młodzieżowe w kategoriach szkół podstawowych – klasy I-II – ok. 450m, klasy III-IV – ok. 450m, klasy V-VI – ok. 820m oraz szkół gimnazjalnych na dystansie 1650m.

Tego dnia wystartują również nasi milusińscy - Przedszkolaki, którzy tak jak w zeszłym roku staną na linii startu punktualnie o godzinie 12.10.

Dla pierwszych dwudziestu zawodników w każdej kategorii organizatorzy przygotowali pamiątkowe medale, a najlepsze trójki otrzymają również dyplomy i nagrody rzeczowe.

Oprócz korzyści zdrowotnych, których wymieniać nie trzeba, dyplomów, medali i cennych nagród biegaczy i kibiców przyciąga uczestnictwo w zawodach mińskich osobistości.

Dlatego też około godz. 11.35 na starcie pojawią się znani mińszczanom przedstawiciele władz samorządowych i sponsorzy, którzy symbolicznie pokonają dystans ok. 500m w ramach IV Biegu Krawaciarza.

Bieganie stało się na tyle popularne, że w tym roku będzie promowane nie tylko licznymi hasłami czy czynnym udziałem całej masy biegaczy, ale też intensywnie będzie do niego zachęcać utytułowany polski lekkoatleta, płotkarz i sprinterPan Marek Plawgo.

O godzinie 12.00 na starcie staną zawodnicy biegnący na dystansach 10 i 15km, którzy  będą rywalizować w następujących kategoriach:

XIX Mazowiecka Piętnastka i  II Mazowiecka Dziesiątka

Klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn
Wiekowe:

Kobiety: 16-29, 30-39, 40-49 i 50 lat i powyżej

Mężczyźni: 16-19, 20-29, 30-39, 40-49, 50-59, 60-69 i 70 lat i powyżej

Niepełnosprawni

XIX Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego

Dodatkowo, wśród uczestników „XIX Mazowieckiej Piętnastki” przeprowadzona zostanie klasyfikacja Mistrzostw Powiatu Mińskiego Służb Mundurowych o Puchar Komendanta OSŻW oraz klasyfikacja Pracowników firmy KOSBUD Mińsk Mazowiecki.

Zawody stanowią „gratkę” nie tylko dla pasjonatów biegania z całej Polski, ale również mieszkańców miasta, którym zapewniamy mnóstwo atrakcji. Zapraszamy na występ zespołu country-rockowego TRACE.

Nieodpłatnie również będzie można skorzystać z eurobungee, dmuchanej zjeżdżalni, basenu z kulkami i wielu innych atrakcji. Dodatkowo, przewidzieliśmy również konkurs z nagrodami zarówno wśród biegaczy jak i mieszkańców.

Organizatorzy chcą również poinformować o utrudnieniach w ruchu, jakie będą miały miejsce w dniu 1 czerwca 2014 w naszym mieście w godzinach 8.00-16.00. Na podstawie stosownych zezwoleń właściwych organów w godz. 11.30-15.00 wyłączone z ruchu będą wszystkie ulice znajdujące się na pętli: Chełmońskiego, Jasna, Z. Małaszczyckiej, J. Krasickiego, Boczna, Ks. St. Brzóski, Zygmuntowska, Nowy Świat, Bagnista, Boczna, Majątkowa, Gdańska. Trasę zabezpieczać będą Komenda Powiatowa Policji, Straż Miejska, harcerze z ZHP „Mazowsze” oraz Strażacy z OSP Mińsk i Kędzierak. Organizatorzy zachęcają Państwa do zapoznania się z mapką biegu, co z pewnością ułatwi poruszanie się tego dnia po mieście.

Do zobaczenia!

ul. Chełmońskiego

Zobacz także