Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła

Tematyczne: Jak spędzić czas?

Kałuszyn / 30 lipca 2014

Jak spędzić czas - Zalew "Karczunek"

4 512

Lubię to 6 / Nie lubię 1

Zapisz się na nasz darmowy Newsletter i bądź na bieżąco!  •  Dołącz do nas na Facebooku!


W Kałuszynie znajduje się zalew o powierzchni lustra wody 7 ha, którego otoczenie zostało zagospodarowane do celów rekreacyjnych. W ramach zagospodarowania wybudowano kąpielisko z piękną piaszczystą plażą o długości ca 250 m i szerokości 40 m, dwa boiska do piłki plażowej, plac zabaw dla dzieci, przebieralnie i toalety, ścieżkę rowerową wokół zbiornika i ścieżkę edukacyjną.

W ramach tego przedsięwzięcia został wybudowany amfiteatr wykorzystywany do imprez plenerowych, w pobliżu jest wykonana droga dojazdowa i parkingi. Powstało także molo z modułów Magic Float, które wyznacza bezpieczne kąpielisko dla dzieci i młodzieży. W okresie wakacyjnym gmina Kałuszyn zatrudnia dwóch ratowników, którzy nie tylko czuwają nad bezpieczeństwem osób kąpiących się, ale także w wybrane dni tygodnia prowadzą bezpłatne zajęcia z nauki pływania dla młodzieży szkolnej.

Bezpośrednio przy plaży zlokalizowano ogródek piwny, w którym odbywają się różnego rodzaju imprezy: czwartkowe kino letnie, piątkowe karaoke i sobotnie dyskoteki.


Zaloguj poprzez Facebook
Seweryn Sadoch

Seweryn Sadoch 04 sierpnia 2014

Fajna plaża :)

Bądź na bieżąco!
 

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych aktualnościach na naszej stronie!

Jesteśmy również na Facebook'u!

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Facebook Newsletter