Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła

Ogólne: Informacje

Mińsk Mazowiecki / 03 września 2014

Konferencja prasowa z wiceminister Iwoną Wendel

323

Lubię to 0 / Nie lubię 0

Zapisz się na nasz darmowy Newsletter i bądź na bieżąco!  •  Dołącz do nas na Facebooku!


3 września w Miejskim Domu Kultury, odbyło się spotkanie, poświęcone realizacji inwestycji ważnych dla Powiatu Mińskiego i całej wschodniej części województwa Mazowieckiego.

W konferencji udział wzięli: Iwona Wendel - Wiceminister Infrastruktury i Rozwoju, Czesław Mroczek - Wiceminister Obrony Narodowej oraz Elżbieta Lanc - Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego. Marcin Jakubowski - Burmistrz Mińska Mazowieckiego Oraz Dariusz Jaszczuk - Burmistrz Miasta Mrozy,

Głównym tematem spotkania było przedłużenie obwodnicy Mińska Mazowieckiego w kierunku Warszawy. Według planów nastąpi zmiana klasyfikacji drogi z autostrady na drogę ekspresową co pozwoli na korzystanie ze środków z nowej perspektywy budżetowej Unii Europejskiej oraz pozwoli połączyć obwodnice mińska z warszawą. Koszt tej inwestycji to 60 mln złotych.

Na początku przyszłego roku planowana jest również przebudowa 7 dworców kolejowych m.in. w Mińsku Mazowieckim. W styczniu lub w lutym zostanie podpisana umowa z wykonawcami. W Sulejówku, Mińsku Mazowieckim oraz w Mrozach mają powstać bezkolizyjne kolejowe przejazdy drogowe, których budową zajmą się samorządy i zarządy dróg.

Pani Marszałek Elżbieta Lanc zapewniła, że w ramach planu rozwoju transportu publicznego zostaną przekazane środki na modernizację dworców i zakup transportu publicznego.

Jak bardzo nowe plany polepszą funkcjonowanie miast - przekonamy się w najbliższych latach.


Zaloguj poprzez Facebook
Bądź na bieżąco!
 

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych aktualnościach na naszej stronie!

Jesteśmy również na Facebook'u!

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Facebook Newsletter