Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła

Pytania do osób publicznych » Burmistrz Sulejówka - Arkadiusz Śliwa

Nowa organizacja ruchu

Tomek Grabowski

Tomek Grabowski 05 sierpnia 2015

Panie Burmistrzu, co z nową organizacją ruchu na drogach w Miłośnie w okolicach PKP i w Sulejówku (np. w okolicach 11 Listopada). Pani wiceburmistrz mówiła o zmianie organizacji ruchu na jednym ze spotkań "porozmawiajmy o..." od tamtej pory w temacie nie wydarzyło się absolutnie nic, a minęło z pół roku. Proszę również przybliżyć tu wszystkim, jak dokładnie będzie wyglądać organizacja ruchu na poszczególnych ulicach po wprowadzeniu tych planów w życie (które drogi z pierwszeństwem, które jednokierunkowe w którą stronę itd.).

Arkadiusz Śliwa

Arkadiusz Śliwa 25 sierpnia 2015

Szanowny Panie,

w dniu 27.08.2015 r. w rejonie stacji PKP Sulejówek Miłosna zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu, która była omawiana na spotkaniu „Porozmawiajmy o…”

Zmiany przewidują:

W ul. Staszica po południowej stronie jezdni wyznaczenie miejsc postojowych. Na odcinku - ul. Świętochowskiego od ul. Staszica do ul. Głowackiego zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy (od ul. Staszica w stronę ul. Głowackiego) co pozwoliło na wyznaczenie miejsc postojowych po zachodniej stronie jezdni. Wzdłuż ul. Bema po stronie północnej od mini ronda do przystanku autobusowego zostały zlokalizowane słupki wygradzające uniemożliwiające parkowanie. Taki sam zabieg został zastosowany w ul. Armii Krajowej od mini ronda. Montaż słupków w tych miejscach wynikał z bardzo dużej ilość skarg Mieszkańców dotyczących nieprawidłowego parkowania pojazdów. Wprowadzony zostanie także ruch jednokierunkowy na ul. Nałkowskiej (wzdłuż budynku PKP) wjazd będzie odbywał od ulicy Bema.

Uregulowany zostanie także ruch na parkingu przy torach, wjazd będzie naprzeciwko ul. Świętochowskiego, a wyjazd naprzeciwko kwiaciarni.

Wyznaczenie miejsc postojowych pozwoli w przyszłości na wprowadzenie strefy płatnego parkowania, która ureguluje parkowaniem pojazdów zwłaszcza osób spoza Sulejówka.

W tym roku przewidziane jest jeszcze wykonanie zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. 11 Listopada i Legionów.

Z poważaniem,
Arkadiusz Śliwa

Bądź na bieżąco!
 

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych aktualnościach na naszej stronie!

Jesteśmy również na Facebook'u!

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Facebook Newsletter