Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła

Pytania do osób publicznych » Burmistrz Sulejówka - Arkadiusz Śliwa

Komunikacja wewnętrzna w Sulejówku po raz drugi

Tomek Grabowski

Tomek Grabowski 02 września 2015

W odpowiedzi na Pana wypowiedź z dnia 25.08.2015 r. jestem zmuszony założyć nowy wątek. Niestety formuła tego forum nie umożliwia dodania odpowiedzi w już założonym temacie.

Wymienione przez Pana inwestycje (przejazd bezkolizyjny i poprawa dróg lokalnych), są niewątpliwym priorytetem. Niemniej jednak i bez tego możliwe byłoby uruchomienie komunikacji lokalnej. Sulejówek ma pewne główne ciągi komunikacyjne utwardzone, a linie autobusowe mogłyby być dwie, bez konieczności czasochłonnego przekraczania jednopoziomowych przejazdów kolejowych. Sam osobiście bez trudu byłbym w stanie ułożyć trasy dwóch takich linii, które ułatwiłyby funkcjonowanie wielu mieszkańcom, bez generowania problemów logistycznych, wymagających rozwiązań, o których Pan wspomina. Z trudnościami trzeba się mierzyć Panie Burmistrzu! Wspomniane przez Pana inwestycje są wyjątkowo czasochłonne i uzależnianie rozwiązania problemów komunikacyjnych miasta od nich wprowadza w dość melancholijny nastrój i nie napawa nadziejami na to, że sytuacja komunikacyjna miasta zmieni się kiedykolwiek. Niech Pan spróbuje się zmierzyć z tym problemem nie czekając na tak milowe kamienie, jak przejazd bezkolizyjny, czy ogólna poprawa sytuacji drogowej. Czasem lepiej jest osiągać drobne sukcesy, niż zwlekać ze wszystkim do czasu rozwiązania tak poważnych problemów, jak wymieniane przez Pana. Tematem poprawy sytuacji komunikacyjnej miasta interesuję się od dawna. Chętnie udzielę pomocy, jeżeli taka będzie potrzebna.

Arkadiusz Śliwa

Arkadiusz Śliwa 05 listopada 2015

Szanowny Panie,

Wprowadzenie wewnętrznej komunikacji publicznej w Sulejówku wymaga wcześniejszego wykonania remontu istniejących dróg o nawierzchni bitumicznej oraz budowy nowych odcinków dróg utwardzonych np. ul. Długa odc. Armii Krajowej - Świętochowskiego. Ponadto, wprowadzenie lokalnego transportu publicznego wymaga budowy przystanków. Mając na uwadze pilne wydatki na inwestycje, związane z budową bezkolizyjnych przejazdów przez tory kolejowe, budową systemu odwodnienia terenu Miasta oraz budowę nowych dróg niezbędnych do obsługi i komunikacji publicznej w następnych latach, na chwilę obecną Miasto nie ma możliwości finansowych do uruchomienia komunikacji lokalnej.

Z poważaniem,
Burmistrz Miasta Sulejówek

Bądź na bieżąco!
 

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych aktualnościach na naszej stronie!

Jesteśmy również na Facebook'u!

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Facebook Newsletter