Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła

Pytania do osób publicznych » Burmistrz Sulejówka - Arkadiusz Śliwa

Bilety SKM

Michał Ochocki

Michał Ochocki 22 lipca 2015

Witam, chciałem zapytać czy zamierza Pan coś zrobić żeby rozwiązać problem potwornie drogich biletów komunikacji miejskiej dla mieszkańców naszego miasta? ( np. przyłączenie się do programu Warszawa+ albo poprzez zapewnienie darmowej komunikacji do Woli Grzybowskiej). Zaczyna mi już poważnie chodzić po głowie pomysł z zameldowaniem się z powrotem w Warszawie, żeby zaoszczędzić przynajmniej parę złotych...

Arkadiusz Śliwa

Arkadiusz Śliwa 31 lipca 2015

Informuję, że Miasto Sulejówek na podstawie zawartego porozumienia z Miastem Warszawą pokrywa częściowo koszty kursowania Warszawskiej komunikacji miejskiej obsługującej podróżnych korzystających z SKM i KM oraz linią autobusową 173. Koszty te miesięcznie wynoszą odpowiednio: 183 542,00 zł i 17 836 zł. i są pokrywane z budżetu , na który składa się również Pański podatek. Ponosimy również część kosztów związanych z utrzymaniem i konserwacją słupków przystanków autobusowych.

Przystąpienie do programu Warszawa+ dotyczy tylko biletów okresowych i wiąże się z dodatkowymi kosztami Miasta pokrywającymi różnicę między normalnymi cenami, a zniżkowymi. Tą różnicę pokrywałoby Miasto z budżetu – Pańskich podatków.

Dodatkowo musiałby być uruchomiony system ewidencji, produkcji i dystrybucji personalizowanych Warszawskich Kart Miejskich co wiązałoby się z utworzeniem wydzielonego stanowiska pracy wyposażonego w niezbędny sprzęt techniczno-informatyczny.

Proszę zatem zechcieć zauważyć, że nie ma rozwiązań bezkosztowych czy darmowych.

W świetle tych argumentów Miasto Sulejówek nie zamierza przystępować do programu Warszawa+ ani organizować darmowej komunikacji do przystanku Warszawa Wola Grzybowska.

Z poważaniem,
Burmistrz Miasta Sulejówek

Bądź na bieżąco!
 

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych aktualnościach na naszej stronie!

Jesteśmy również na Facebook'u!

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Facebook Newsletter