Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła

Aktualność

Zbieraj z klasą w Sulejówku!

Zbieraj z klasą w Sulejówku!

Sulejówek / 23 września 2016

W piątek 23 września w Sulejówku miała miejsce konferencja prasowa i wydarzenie artystyczne, organizowane w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjno - ekologicznego „Zbieraj z klasą”. Akcja polega na zbiórce zużytych baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

W przedstawieniu obfitującym w konkursy z wiedzy ekologicznej udział wzięli przedszkolaki i dzieci z "zerówki", dyrektor Centrum Artystycznego Scena - Tomasz Struzik i burmistrz Sulejówka - Arkadiusz Śliwa. Ambasadorami projektu prowadzącymi ekologiczne „Zabawy z klasą” są: aktywna mama - Justyna Tomańska, wokalista - Mariusz Totoszko oraz Eko robot „Paluszek” stworzony przez Konrada Czarkowskiego „KONY-ego” (lalkarza medialnego, finalistę polskiej i brytyjskiej edycji „Mam Talent”).

Po przedstawieniu odbyła się konferencja prasowa, podczas której omówiono założenia akcji. Wszystkie placówki oświatowe, które zalogują się na stronie www.zbierajzklasa.pl  i przystąpią do projektu zbierając baterie i elektrośmieci, zbierają na swoim koncie punkty, a te z kolei wymieniają na cenne nagrody. Są nimi m.in. e-karty do sklepu empik.com. Ci, którzy zgromadzą największą ilość punktów do marca przyszłego roku będą mieli szansę wygrać wycieczki edukacyjne (m.in. camping na Słowenii od Vacansoleil, wyjazd do JuraParku w Bałtowie lub do Farmy Iluzji w Trojanowie).

Wielki finał, połączony z koncertem gwiazd, z udziałem dzieci i młodzieży planowany jest na kwiecień 2017 r.

Źródło: Zbieraj z klasąZapisz się na nasz darmowy Newsletter i bądź na bieżąco!  •  Dołącz do nas na Facebooku!


Zaloguj poprzez Facebook
Bądź na bieżąco!
 

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych aktualnościach na naszej stronie!

Jesteśmy również na Facebook'u!

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Facebook Newsletter