Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła

Aktualność

Zapomniany Sprawiedliwy na dużym ekranie - premiera pełna emocji!

Zapomniany Sprawiedliwy na dużym ekranie - premiera pełna emocji!

Sulejówek / 06 czerwca 2015

6 czerwca w Kino-Teatr kurtyna odbyła się premiera filmu pt. „Zapomniany Sprawiedliwy”. Opowiada on historię ks. Tadeusza Nowotki, który podczas II Wojny Światowej pomagał osobom narodowości żydowskiej i chronił je przed konsekwencjami brutalnej okupacji hitlerowskiej.

Gościem specjalnym, który przyleciał specjalnie z Izraela do Sulejówka był były przewodniczący Knessetu i były ambasador Izraela w Polsce - prof. Szewach Weiss. Po projekcji wygłosił wykład na temat relacji polsko-izraelskich, które jak twierdzi są coraz bardziej pozytywne. Zwrócił szczególną uwagę na młode pokolenie, które szczególnie stara się odbudować wspólne relacje…

Po premierze filmu prof. Weiss odwiedził Liceum Ogólnokształcące w Sulejówku.  W tej szkole zakończył w tym roku naukę inicjator powstania filmu - Michał Raczkowski oraz nauczycielem jest bratanek tytułowego ks. Nowotki - Jarosław Nowotko. To właśnie ich rozmowy na temat historii zaowocowały powstaniem tego filmowego dzieła. Do dwójki historycznych pasjonatów trzeba również dopisać Macieja Bartnickiego, który uczył Michała historii oraz wsparł film swoją wiedzą historyczną.

Za produkcję „Zapominianego Sprawiedliwego”  oraz całokształt twórczy odpowiedzialny jest Bartosz Malicki, który zainspirowany rozmową z inicjatorem oraz wsparciem bratanka ks. Nowotki podjął się tego wyzwania.

„Chciałbym szczególnie podziękować Jarosławowi Nowotce, to głównie dzięki jego pomocy powstał ten film. Myślę, że jest wzorem do naśladowania nie tylko, jako nauczyciel, ale także, jako wspaniały człowiek.”- powiedział Bartosz podczas premiery.

Ścieżkę dźwiękową wykonał ceniony producent muzyczny - Rafał Malicki.

Po zakończonej uroczystości szczęśliwy prof. Szewach Weissa wrócił do Izraela. Na zakończenie pobytu w Polsce powiedział:

„Dziękuję Wam moi kochani - to było wspaniałe. To niesamowita pamiątka w ostatnich latach mojego życia."

Specjalnie dla Was udało nam się uzyskać niezbędne licencje i już teraz film dostępny jest pod adresem:
"Zapomniany Sprawiedliwy" cały film na Lokalnie TV

Dyrektor LO, Raczkowski, Weiss, Bartnicki, NowotkoRafał Malicki, Weiss, Bartosz Malicki


Zapisz się na nasz darmowy Newsletter i bądź na bieżąco!  •  Dołącz do nas na Facebooku!


Zaloguj poprzez Facebook
Bądź na bieżąco!
 

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych aktualnościach na naszej stronie!

Jesteśmy również na Facebook'u!

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Facebook Newsletter