Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła

Aktualność

XXII Mazowiecki Rajd Weteranów Szos MAGNET 2017

XXII Mazowiecki Rajd Weteranów Szos MAGNET 2017

Mińsk Mazowiecki / 20 maja 2017

W sobotę 20 maja, już po raz 22. ulicami Mińska Mazowieckiego przejechał Rajd Weteranów Szos, organizowany przez Klub Dawnych Motocykli „Magnet”. Zawodnicy wyruszyli w 108 - kilometrową trasę, która zakończyła się w miejscowości Liw przy ruinach XV-wiecznego zamku.

Mińszczanie w tym roku mieli okazję podziwiać rekordową w historii imprezy ilość motocykli– w mieście zjawiło się ich aż 130, a 96 wzięło udział w przejeździe trasą rajdu. Rangę imprezy od trzech lat podnosi status eliminacji Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych. Z roku na rok na starcie Rajdu pojawia się coraz więcej motocykli, pochodzących nie tylko z czasów PRL, ale także sprowadzonych przez miłośników dwóch kółek z innych, często odległych zakątków świata m.in. z Japonii oraz Niemiec.

O godzinie 15:00 wszystkie załogi powróciły z Liwia i  zameldowały się w miejscu zbiórki w Parku Dernałowiczów. Właśnie tutaj odbyła się druga część imprezy. Mieszkańcy Mińska mogli podziwiać nie tylko zabytkowe motocykle, ale też  militaria z czasów II Wojny Światowej, które zaprezentowało Towarzystwo Pamięci 7. Pułku Ułanów.

Rajd oraz Zlot Weteranów Szos zakończył uroczysty Bal Komandorski, w trakcie którego zostały rozdane nagrody oraz wyróżnienia dla zwycięzców Rajdu. Mińszczanom i Gościom imprezy gratulujemy wspaniałej pasji, którą tak pięknie podzielili się z mieszkańcami miasta!

Fotografie: Leszek SiporskiZapisz się na nasz darmowy Newsletter i bądź na bieżąco!  •  Dołącz do nas na Facebooku!


Zaloguj poprzez Facebook
Bądź na bieżąco!
 

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych aktualnościach na naszej stronie!

Jesteśmy również na Facebook'u!

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Facebook Newsletter