Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła

Aktualność

Wyrobił dowód na kolegę i wyłudzał pożyczki w internecie

Wyrobił dowód na kolegę i wyłudzał pożyczki w internecie

Halinów / 04 maja 2016

24-letni mieszkaniec powiatu mińskiego posłużył się danymi innej osoby i sfałszował wniosek o wydanie dowodu osobistego. Wyrobionym dokumentem wyłudzał pożyczki w sieci.

Policjanci z Komisariatu Policji w Halinowie prowadzili sprawę dotyczącą wyłudzenia pożyczek w internecie. Funkcjonariusze ustalili, że przy zawieraniu umów wykorzystano dowód osobisty wydany na nazwisko jednego z mieszkańców powiatu mińskiego. Niczym po nitce do kłębka policjanci odkryli w jaki sposób doszło do popełnienia przestępstwa.

Podejrzanym w sprawie został 24-letni mieszkaniec powiatu mińskiego. Policjanci ustalili, że właśnie ten mężczyzna podszywając się pod swojego znajomego, wprowadził w błąd pracownika urzędu, złożył sfałszowany wniosek i uzyskał w ten sposób dowód osobisty. Następnie korzystając z tego dokumentu zawarł cztery umowy dotyczące pożyczek w internecie.

Policjanci z zespołu kryminalnego, którzy pracowali przy tej sprawie, drobiazgowo gromadzili materiał dowodowy, na podstawie którego opracowali listę czynów, których dopuścił się podejrzany 24-latek, między innymi podrobienie dokumentów, złożenie poświadczenia nieprawdy, działania na szkodę swojego znajomego, poprzez wykorzystanie jego danych i w końcu popełnienia oszustwa finansowego polegającego na wyłudzeniu pożyczek.

24-letni podejrzany przyznał się do wszystkich przestępstw i dobrowolnie poddał się karze.

Źródło: KPP w Mińsku MazowieckimZapisz się na nasz darmowy Newsletter i bądź na bieżąco!  •  Dołącz do nas na Facebooku!


Zaloguj poprzez Facebook
Bądź na bieżąco!
 

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych aktualnościach na naszej stronie!

Jesteśmy również na Facebook'u!

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Facebook Newsletter