Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła

Aktualność

Wpadł z papierosami oraz spirytusem bez akcyzy i jeszcze chciał dać łapówkę

Wpadł z papierosami oraz spirytusem bez akcyzy i jeszcze chciał dać łapówkę

Mińsk Mazowiecki / 14 czerwca 2016

42-letni obywatel Armenii wpadł podczas kontroli samochodu. Policjanci znaleźli w aucie 880 paczek papierosów bez akcyzy i 16 butelek ze spirytusem. Kierowca chciał również wręczyć łapówkę kontrolującym go policjantom.

Policjanci z ogniwa patrolowo interwencyjnego sprawdzali okolice mińskiego targowiska. W pewnej chwili na ulicy Bocznej zauważyli osobowego forda, którego zatrzymali do kontroli.

Funkcjonariusze zauważyli w aucie podejrzane pakunki. Po ich otwarciu okazało się, że są tam ukryte papierosy i butelki ze spirytusem, bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Łącznie znajdowało się tam 880 paczek papierosów i 16 litrówek ze spirytusem.

Sprawdzanym kierowcą okazał się 42-letni obywatel Armenii. Kiedy policjanci realizowali z nim czynności służbowe, ten próbował ich przekupić proponując łapówkę w zamian za przerwanie kontroli i puszczenie go wolno.

Ta propozycja spotkała się ze stanowczą odmową policjantów. Mundurowi zabezpieczyli cały towar i razem z podejrzanym przewieźli do komendy. 42-latek trafił następnie do policyjnego aresztu.

Do sprawy włączył się prokurator i policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją mińskiej komendy.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie dwóch zarzutów karnych, z których pierwszy dotyczył popełnienia przestępstwa skarbowego polegającego na przewożeniu „kontrabandy”, drugi natomiast próby wręczenia policjantom korzyści majątkowej w celu skłonienia ich do  naruszenia prawa, poprzez odstąpienie od interwencji.

Prokurator zastosował wobec 42-latka środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, zakazu opuszczania kraju i dozoru policyjnego. Za przestepstwa, o których popełnienie został podejrzany 42-latek, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Mińsk MazowieckiZapisz się na nasz darmowy Newsletter i bądź na bieżąco!  •  Dołącz do nas na Facebooku!


Zaloguj poprzez Facebook
Bądź na bieżąco!
 

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych aktualnościach na naszej stronie!

Jesteśmy również na Facebook'u!

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Facebook Newsletter