Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła

Aktualność

Wiceminister Obrony Narodowej w Sulejówku

Wiceminister Obrony Narodowej w Sulejówku

Sulejówek / 15 października 2015

W czwartek w Wojskowym Instytucie Techniki Pancernej i Samochodowej w Sulejówku Wiceminister Obrony Narodowej Czesław Mroczek zapoznał się z harmonogramem prac placówki, strukturą jednostki oraz bazą badawczą.

WITPiS prowadzi badania w zakresie budowy i eksploatacji maszyn mechaniki, transportu oraz inżynierii materiałowej na potrzeby polskich sił zbrojnych. W czasie wizyty w Sulejówku Czesław Mroczek miał okazję zobaczyć infrastrukturę i najważniejsze obiekty badawcze, min.: komorę niskich temperatur, stację prób balistycznych czy tor przeszkód dla pojazdów. 

Wiceszef resortu obrony narodowej zapowiedział, że „W najbliższej przyszłości musimy zwiększyć rolę Instytutu w realizacji procesu modernizacji technicznej sił zbrojnych”.

W rozmowie z dyrektorem WITPiS Markiem Szudrowiczem minister Mroczek podkreślał znaczenie prowadzenia dialogu pomiędzy wszystkimi podmiotami zaangażowanymi w modernizację Sił Zbrojnych RP.Zapisz się na nasz darmowy Newsletter i bądź na bieżąco!  •  Dołącz do nas na Facebooku!


Zaloguj poprzez Facebook
Bądź na bieżąco!
 

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych aktualnościach na naszej stronie!

Jesteśmy również na Facebook'u!

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Facebook Newsletter