Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła

Aktualność

W Dębem Wielkim cięli na części skradzione auta

W Dębem Wielkim cięli na części skradzione auta

Dębe Wielkie / 07 lipca 2017

Na terenie prywatnej posesji w gminie Dębe Wielkie znajdowała się dziupla samochodowa. Policjanci zabezpieczyli karoserie, silniki, części i podzespoły samochodowe. Zatrzymano również trzech mężczyzn podejrzanych o paserstwo.

Policjanci z wydziału kryminalnego mińskiej komendy pracowali przy sprawach dotyczących przestępczości samochodowej. W wyniku dokładnej pracy operacyjnej policjanci wpadli na trop samochodowej dziupli, do której mogły trafiać auta i części pochodzące z przestępstw. Policjanci namierzyli adres dziupli, która miała znajdować się na prywatnej posesji w gminie Dębe Wielkie.

Kryminalni weszli na teren posesji wspólnie z policjantami z zespołu kryminalnego z Komisariatu Policji w Halinowie. W działaniach wzięli też udział biegli z zakresu mechanoskopii, na co dzień pracujący w Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym w Warszawie.

Podczas przeszukania posesji policjanci zabezpieczyli między innymi skrzynie biegów od samochodów renault, volvo i peugeot, a także dokumenty od lexusa-a, którego skradziono w maju tego roku na terenie województwa mazowieckiego. Policjanci zabezpieczyli też szereg innych części i akcesoriów samochodów, w celu dalszej weryfikacji czy pochodzą z przestępstw.

W sprawie zatrzymano trzech mężczyzn: 33-letniego Macieja Ł., 30-letniego Piotr Z. i 28-letniego Rafała K. Dwóch pierwszych było mieszkańcami dębskiej gminy, natomiast trzeci z nich pochodził z Sulejówka.

Sprawą zajęli się policjanci z Halinowa. To właśnie oni zebrali w całość materiał dowodowy, który uprawdopodobnił, że trójka zatrzymanych dopuściła się przestępstwa paserstwa umyślnego, polegającego między innymi na pomocy w ukryciu bądź nabyciu części samochodowych pochodzących z samochodów utraconych w wyniku włamań lub kradzieży.

Maciej Ł. usłyszał 4 zarzuty karne paserstwa, Rafał K. dwa zarzuty karne, a Piotr Z.  jeden zarzut karny. Na wniosek Policji i prokuratury wobec Macieja Ł. zastosowano tymczasowy areszt, a Rafała K. objęto policyjnym dozorem.

Wszyscy „paserzy” odpowiedzą prawdopodobnie przed sądem. Grożą im kary do 5 lat pozbawienia wolności.

Tymczasem policjanci pracują dalej i ustalają z jakich samochodów mogły pochodzić pozostałe zabezpieczone części. Sprawa jest w toku.

Źródło: KPP w Mińsku MazowieckimZapisz się na nasz darmowy Newsletter i bądź na bieżąco!  •  Dołącz do nas na Facebooku!


Zaloguj poprzez Facebook
Bądź na bieżąco!
 

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych aktualnościach na naszej stronie!

Jesteśmy również na Facebook'u!

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Facebook Newsletter