Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła

Aktualność

W centrum Sulejówka produkowano narkotyki warte 95 milionów złotych

W centrum Sulejówka produkowano narkotyki warte 95 milionów złotych

Sulejówek / 26 lipca 2016

18 lipca Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 Polakom i 4 Wietnamczykom, którzy byli członkami międzynarodowej grupy przestępczej zajmującej się produkcją i przemytem amfetaminy.

Według ustaleń prokuratury na ulicy 15 sierpnia w Sulejówku działała należąca do sieci fabryk w podwarszawskich miejscowościach wytwórnia narkotyków. Śledztwo prowadzone było od września 2015, a zaangażowane w niego było nie tylko służby z Rzeczpospolitej, ale także z Republiki czeskiej, ponieważ to właśnie tam trafiała największa część wyprodukowanych narkotyków. Nielegalne substancje były produkowane również w Pruszkowie, Raszynie i Jankach.

Zatrzymany Polak odpowiadał w tym procederze za dostarczanie tzw. prekursora, czyli substancji aktywnej potrzebnej do produkcji narkotyków. Jak tłumaczy prokuratura na obszar działalności grupa wybrała Polskę, ponieważ w naszym kraju obrót tą substancją jest legalny, więc można ją zakupić przez podstawioną osobę.

Narkotyki były odbierane i rozprowadzane przez obywateli Wietnamu głównie na rynku czeskim, ale także polskim. Zostali zatrzymani przy próbie przekazywania wytworzonej amfetaminy handlarzowi. Podejrzani mają od 22 do 54 lat.

W sumie funkcjonariusze znaleźli 27 kilogramów narkotyku wartego około 4 miliony złoty oraz gotówkę opiewającą na kwotę 300 tysięcy złotych. Przypuszcza się, że zatrzymani mogli produkować nawet 100 kilogramów narkotyku miesięcznie.   

Prokurator postawił zatrzymanym łącznie 13 zarzutów. Oskarżonym grozi kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności. Zarzuty dotyczą udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także wytwarzania, wywozu i przewozu oraz wewnątrzwspólnotowej dostawy amfetaminy o łącznej wadze 635 kilogramów. Jej wartość to około 95 milionów złotych. Zabezpieczono również 2,5 tony prekursorów wartych 10 milionów.

 Wobec oskarżonych sąd na wniosek prokuratury zastosował tymczasowe aresztowanie, które w toku śledztwa dwóm zatrzymanym zamieniono na środki nie izolacyjne w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego w kwocie 40 i 70 tys. złotych.Zapisz się na nasz darmowy Newsletter i bądź na bieżąco!  •  Dołącz do nas na Facebooku!


Zaloguj poprzez Facebook
Bądź na bieżąco!
 

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych aktualnościach na naszej stronie!

Jesteśmy również na Facebook'u!

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Facebook Newsletter