Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła

Aktualność

VI Miński Zlot Pojazdów Zabytkowych „Warkot” 2016

VI Miński Zlot Pojazdów Zabytkowych „Warkot” 2016

Mińsk Mazowiecki / 11 września 2016

Już szósty raz Klub Dawnych Motocykli „Magnet” razem z Muzeum Ziemi Mińskiej zorganizowali Zlot Pojazdów Zabytkowych „Warkot”, na którym w tym roku pojawiło się ponad 300 perełek motoryzacyjnych.

Według oficjalnych statystyk na imprezie było 197 automobili oraz 106 motocykli. Mińszczanie, którzy pojawili się na imprezie mieli okazję podziwiać maszyny pochodzące z lat 20. i 30. XX wieku. Oglądanie lśniących i odnowionych samochodów umilił zespół MM Big Band, grający standardy jazzowe i swingowe.

Tradycyjnie w Mińsku przeprowadzono próbę sprawnościową dla motocykli w wolnej jeździe oraz Konkurs Elegancji dla samochodów.

Po pierwszej części zlotu uczestnicy przenieśli się do Mrozów. Rozegrano tam m.in. turniej w precyzyjnym prowadzeniu pojazdu. Była to doskonała okazja by podziwiać ten kunszt.

Po całodziennej zabawie przyszedł czas na wręczenie medali oraz nagród. I miejsce w Konkursie Elegancji zajął Karol Czyż z autem Edsel z 1959 roku. Natomiast najładniejszym polskim motocyklem okazał się Junak M 10 z 1960 roku Zbigniewa Krakowiaka, a najlepiej warkoczącym autem był Cadillac Fleetwood Karola Czyża.

Fotografie: Klub Dawnych Motocykli MagnetZapisz się na nasz darmowy Newsletter i bądź na bieżąco!  •  Dołącz do nas na Facebooku!


Zaloguj poprzez Facebook
Bądź na bieżąco!
 

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych aktualnościach na naszej stronie!

Jesteśmy również na Facebook'u!

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Facebook Newsletter