Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła

Aktualność

Umowa na budowę tunelu w Sulejówku już gotowa!

Umowa na budowę tunelu w Sulejówku już gotowa!

Sulejówek / 15 kwietnia 2016

Po ponad rocznych negocjacjach miasta Sulejówek z PKP Polskie Linie Kolejowe Spółka Akcyjna, Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich oraz Ministerstwem Finansów udało się wypracować kompromis ws. planowanego tunelu w ciągu ul. Piłsudskiego w Sulejówku!

Uroczyste podpisanie trójstronnej umowy na budowę tunelu w ul. Piłsudskiego pomiędzy Województwem Mazowieckim, PKP PLK S.A. i Miastem Sulejówek odbędzie się 25 kwietnia o godz. 9.30 w Izbie Pamięci Rodziny Grabskich w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych przy ul. Paderewskiego w Sulejówku.

W uroczystości wezmą udział m.in: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Wiceprezes PKP PLK S.A. Włodzimierz Żmuda, Burmistrz Miasta Sulejówek Arkadiusz Śliwa, Dyrektor MZDW Zbigniew Ostrowski oraz Dyrektor Regionu Centralnego w Centrum Realizacji Inwestycji PKP PLK Rafał Połóg.

Umowa ta będzie jednym z pierwszych tego typu porozumień w Polsce zawartych pomiędzy PKP PLK S.A. oraz jednocześnie dwoma samorządami - gminnym i wojewódzkim, zakładająca dofinansowanie w ramach Krajowego Programu Kolejowego oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

Inwestycja zgodnie z umową zostanie podzielona na 2 etapy: projektowanie w roku 2016 i 2017, wykonanie w latach 2018-2019. Szacunkowy koszt inwestycji to 30,6 mln zł, z czego wkład PKP PLK to 11,3 mln zł, Województwa Mazowieckiego 18,2 mln zł, zaś Miasta Sulejówek 1,1 mln zł.

 

Planowany tunel w ciągu ul. Piłsudskiego będzie jednocześnie pierwszą planowaną budową bezkolizyjnego przejazdu na trasie kolejowej nr 2 Warszawa-Terespol na odcinku z Warszawy do Mińska Mazowieckiego.


Wstępny projekt tunelu

Źródło: Urząd Miasta Sulejówek

Zobacz również: Bezkolizyjny przejazd w Sulejówku. Koniec koszmaru lokalnych kierowców?Zapisz się na nasz darmowy Newsletter i bądź na bieżąco!  •  Dołącz do nas na Facebooku!


Zaloguj poprzez Facebook
Tom Sieminski

Tom Sieminski 25 kwietnia 2016

Pies gdyby zjadł ten plan ,pewnie by zdechł! Już lepszy byłby zwykły szkic !

Bądź na bieżąco!
 

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych aktualnościach na naszej stronie!

Jesteśmy również na Facebook'u!

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Facebook Newsletter