Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła

Aktualność

Umowa na autostradę z Mińska Mazowieckiego do Warszawy podpisana

Umowa na autostradę z Mińska Mazowieckiego do Warszawy podpisana

25 lipca 2017

GDDKiA podpisała dziś umowę na budowę 15-kilometrowego odcinka autostrady z Warszawy do obwodnicy Mińska Mazowieckiego oraz budowę węzła „Lubelska” w ciągu drogi S17. Kontrakt opiewający na pół miliarda złotych wyznacza termin oddania inwestycji na 2020 rok.

Inwestycja uwzględnia budowę dwóch odcinków składających się na autostradę między Warszawą, a Mińskiem Mazowieckim. Chodzi o odcinek od węzła Lubelska do węzła Konik oraz od węzła Konik do początku obwodnicy Mińska Mazowieckiego.

Pierwszy fragment A2, na który podpisano umowę, ma mieć długość prawie 5,6 km, a koszt jego budowy to 200,2 mln zł. Drugi odcinek tej trasy będzie miał długość prawie 9,2 km i będzie kosztował 302,3 mln zł.

Droga na tym odcinku będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu. Wykonawca zapowiedzia, że projekt brakujących odcinków autostrady ma być gotowy w ciągu 5 miesięcy. W obu przypadkach planowany czas prac to 2 lata i 5 miesięcy.

W podstawowym zakresie robót znajdzie się również przebudowa infrastruktury kolidującej z autostrada jak i budowa nowej. Autostrada wyposażona zostanie w niezbędne  urządzenia ochrony środowiska takiej jak ekrany akustyczne, przejścia dla zwierząt i płazów oraz zbiorniki retencyjne.

Jak zaznacza wiceminister infrastruktury Andrzej Adamczyk niedawno został zwiększony limit finansowy na realizację Programu Budowy Dróg Krajowych 2014-2023, a sam program został zaktualizowany.Zapisz się na nasz darmowy Newsletter i bądź na bieżąco!  •  Dołącz do nas na Facebooku!


Zaloguj poprzez Facebook
Bądź na bieżąco!
 

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych aktualnościach na naszej stronie!

Jesteśmy również na Facebook'u!

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Facebook Newsletter