Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła

Aktualność

Ujawnili plantację konopi w gminie Dębe Wielkie

Ujawnili plantację konopi w gminie Dębe Wielkie

Dębe Wielkie / 10 lipca 2016

Policjanci z komisariatu w Halinowie sprawdzając ustalenia mińskich dochodzeniowców, ujawnili w gminie Dębe Wielkie nielegalną plantację konopi. Funkcjonariusze zabezpieczyli 22 krzewy konopi i 18 doniczek z sadzonkami.

Policjanci z zespołu kryminalnego z Halinowa w wyniku pracy operacyjnej, na podstawie ustaleń z mińskiej dochodzeniówki, postanowili sprawdzić prywatną posesję w gminie Dębe Wielkie, należącą do rodziny 26-letniego mieszkańca gminy Halinów. Policjanci podejrzewali, że może znajdować się tam nielegalna uprawa konopi.

Funkcjonariusze z Halinowa, wspólnie ze swoim komendantem pojechali przeszukać wspomnianą posesję. Kiedy sprawdzali jej teren, ich uwagę przykuł foliowy tunel. Kiedy zajrzeli do środka, zobaczyli rosnące tam rośliny konopi. Oprócz roślin w środku znajdowały się też doniczki z sadzonkami. Policjanci zabezpieczyli w sumie 22 krzewy konopi i 18 doniczek z sadzonkami.

26-latka osadzono w policyjnym areszcie. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu nielegalnego uprawiania roślin konopi.

Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, 26-latek może odpowiedzieć karnie. Polskie prawo przewiduje za takie przestępstwo karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Mińsku MazowieckimZapisz się na nasz darmowy Newsletter i bądź na bieżąco!  •  Dołącz do nas na Facebooku!


Zaloguj poprzez Facebook
Bądź na bieżąco!
 

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych aktualnościach na naszej stronie!

Jesteśmy również na Facebook'u!

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Facebook Newsletter