Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła

Aktualność

Tym razem wpadli trzeźwi, ale wszyscy mieli sądowe zakazy

Tym razem wpadli trzeźwi, ale wszyscy mieli sądowe zakazy

16 marca 2017

Pomimo tego, że wszyscy kierowcy ujawnieni podczas kontroli byli trzeźwi, to jednak każdemu z nich grozi teraz odpowiedzialność karna do 3 lat pozbawienia wolności za złamanie sądowych zakazów - orzeczonych za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Policjanci z mińskiej drogówki i funkcjonariusze z komórek patrolowo-interwencyjnych mińskiej komendy oraz Komisariatów Policji w Mrozach, Halinowie, Sulejówku oraz Stanisławowie, realizują zadania związane z kontrolami drogowymi kierowców. Podczas każdej takiej czynności policjanci sprawdzają stan trzeźwości kierującego i dokładnie weryfikują w policyjnych bazach danych czy osoba może kierować pojazdem.

Analizując ostatnie policyjne kontrole, można powiedzieć, że w rece stróżów prawa wpadają ci, który po „alkoholowych wpadkach” za kierownicą nie respektują postanowień sądu i wbrew sądowym zakazom jeżdżą dalej samochodem. Dopiero policyjna kontrola uzmysławia takim osobom, jak sankcja karna grozi za „lekceważenie” sądowych wyroków.

Przez cztery kolejne dni w ręce policjantów wpadło czterech kierowców, którzy pomimo tego, że jechali trzeźwi, to każdy z nich miał sądowy zakaz zabraniający prowadzenie pojazdu mechanicznego. Policyjne kontrole miały miejsce w Rządzy, Pustelniku, Mińsku Mazowieckim oraz Halinowie.

Teraz każdy z opisywanych kierowców może znów stanąć przed obliczem lokalnej temidy. Grożą im kary do 3 lat pozbawienia wolności za złamanie sądowych zakazów.

Źródło: KPP w Mińsku MazowieckimZapisz się na nasz darmowy Newsletter i bądź na bieżąco!  •  Dołącz do nas na Facebooku!


Zaloguj poprzez Facebook
Bądź na bieżąco!
 

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych aktualnościach na naszej stronie!

Jesteśmy również na Facebook'u!

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Facebook Newsletter