Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła

Aktualność

Tropem Wilczym. Bieg Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Tropem Wilczym. Bieg Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Sulejówek / 01 marca 2015

Sulejówek był jednym z tych miejsc w Polsce, gdzie 1 marca br. odbył się bieg „Tropem Wilczym”. W ten sposób uczczono pamięć o Żołnierzach Wyklętych. Organizatorem imprezy była Fundacja Wolność i Demokracja, Miejski Dom Kultury w Sulejówku oraz Narodowy Sulejówek.

Na trasie biegu, liczącej 1963 metry, pojawiło się około 200 uczestników. Długość trasy miała charakter symboliczny, bowiem ostatni żołnierz polskiego podziemia antykomunistycznego – Józef Franczak ps. „Lalek” walczył aż do 1963 roku. Taki bieg to wspaniała lekcja historii nie tylko dla młodzieży, ale też dla dorosłych, którzy często dopiero dowiadują się o walce bohaterów polskiego podziemia niepodległościowego.

Gościem specjalnym imprezy był, mieszkający w Sulejówku, żołnierz Narodowych Sił Zbrojnych - Pan Ryszard Mikołajczuk ps. „Szkot”, który wręczał medale oraz puchary zwycięzcom. Każdy z uczestników biegu otrzymał również koszulkę z podobizną Żołnierza Wyklętego.

Pierwszy przekroczył metę Łukasz Lipka z Sulejówka, drugi Tomasz Skóra z Siedlec, a trzeci Witold Jaworski z Halinowa. Po uroczystym wręczeniu nagród miał miejsce poczęstunek, podczas którego atmosferę imprezy umilała płynąca z głośników muzyka zespołu „Panny Wyklęte”.

„Jesteśmy zadowoleni z przebiegu dzisiejszej akcji. Pomimo wielu obaw wszystko wyszło dobrze. Kolejny raz, jako Narodowy Sulejówek oraz Miejski Dom Kultury, świetnie się zgraliśmy w roli organizatorów” - tak podsumował wydarzenie organizator biegu - Kamil Janiak.

Tegoroczne wydarzenie było trzecią z kolei edycją Biegu „Tropem Wilczym”, choć pierwszy raz w Sulejówku. Lokalni mieszkańcy deklarują swój udział w tego typu wydarzeniach w kolejnych latach.

Tropem Wilczym. Bieg Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”Zapisz się na nasz darmowy Newsletter i bądź na bieżąco!  •  Dołącz do nas na Facebooku!


Zaloguj poprzez Facebook
Bądź na bieżąco!
 

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych aktualnościach na naszej stronie!

Jesteśmy również na Facebook'u!

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Facebook Newsletter