Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła

Aktualność

Tragedia na przejściu dla pieszych w Sulejówku

Tragedia na przejściu dla pieszych w Sulejówku

Sulejówek / 05 marca 2017

W niedzielę 5 marca na ul. Szosowej w Sulejówku doszło do kolejnego, tym razem śmiertelnego potrącenia. Tragedia miała miejsce na przejściu dla pieszych przy Miejskim Przedszkolu nr 2.

Sprawcą zdarzenia był 45-letni kierowca Volkswagena Passata, mieszkaniec Sulejówka. Z relacji świadków wynika, że potrącony 62- latek przechodził z psem przejściem dla pieszych na ul. Szosowej. Kierowca Volkswagena mimo prób hamowania pojazdu, potrącił przechodnia z taką siłą, że ten został odrzucony na kilka metrów. Na miejscu zjawił się zespół medyczny Pogotowia Ratunkowego z Sulejówka, jednak obrażenia mężczyzny były tak rozległe, że konieczne okazało się wezwanie specjalistycznej karetki z międzyleskiego szpitala. Niestety, ratownicy nie zdołali pomóc poszkodowanemu. Po nieudanych próbach reanimacji stwierdzono jego zgon.

Obecna na miejscu zdarzenia policja stwierdziła, że kierujący Passatem był trzeźwy. Do wypadku nie przyczyniły się także warunki drogowe. Co więc spowodowało tragedię? Z odpowiedzią na to pytanie należy się wstrzymać do czasu ustalenia przyczyn wypadku przez prokuratora. Oprócz 62-latka w wypadku ucierpiał także jego pies, którym po wypadku zajmuje się organizacja „Zwierzęta Sulejówek”. Obecnie prowadzona jest zbiórka na dalszą opiekę weterynaryjną.

Warto zauważyć, że nie był to pierwszy wypadek w tym miejscu. W styczniu tego roku została tam potrącona 13-latka. Mieszkańcy wskazują, że ul. Szosowa  po zmianie nawierzchni stała się zagrożeniem dla pieszych. Wiele osób sugeruje zamontowanie progów zwalniających w okolicy przedszkola.

Czy Urząd Miasta wyjdzie naprzeciw apelom mieszkańców i zdecyduje się poprawić bezpieczeństwo przy nowym przedszkolu?

Nagranie wideo z miejsca zdarzenia:
http://www.youtube.com/watch?v=qA2PI5tIBpc

Opracowanie: Michał Kowalski

Foto: R.S.Foto: R.S.


Zapisz się na nasz darmowy Newsletter i bądź na bieżąco!  •  Dołącz do nas na Facebooku!


Zaloguj poprzez Facebook
Bądź na bieżąco!
 

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych aktualnościach na naszej stronie!

Jesteśmy również na Facebook'u!

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Facebook Newsletter