Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła

Aktualność

Teresa Wargocka przestała pełnić funkcję wiceminister edukacji narodowej

Teresa Wargocka przestała pełnić funkcję wiceminister edukacji narodowej

Mińsk Mazowiecki / 10 marca 2017

W Ministerstwie Edukacji Narodowej doszło do niespodziewanych zmian kadrowych. Premier Beata Szydło odwołała dotychczasową Sekretarz Stanu, mińską posłankę Teresę Wargocką. Obowiązki Wargockiej przejmie pani Marzena Machałek.

Teresa Wargocka objęła stanowisko Sekretarza Stanu w MEN po przejęciu resortu przez Annę Zalewską. Odpowiedzialna była głównie za szkolnictwo zawodowe. Sama Minister wielokrotnie mówią o niej „nikt tyle nie wie, co Wargocka”.

W ostatnim czasie o Wargockiej było głośno. Jej pomysł na zamianę szkół zawodowych w branżowe i wydłużenie techników oraz poparcie dla utworzenia odrębnych klas dla uczniów niepełnosprawnych - znalazł się w ogniu krytyki. Według niektórych, zamiast prowadzić debatę oświatową - prowadziła monolog, a spotkania oświatowe, które organizowała na terenie okręgu były jedynie powieleniem tego, co znaleźć można w broszurach dotyczących zmian w edukacji.

Ministerstwo Edukacji Narodowej skomentowało całą sprawę mówiąc, że Pani Wargocka odeszła z powodów osobistych.Zapisz się na nasz darmowy Newsletter i bądź na bieżąco!  •  Dołącz do nas na Facebooku!


Zaloguj poprzez Facebook
Bądź na bieżąco!
 

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych aktualnościach na naszej stronie!

Jesteśmy również na Facebook'u!

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Facebook Newsletter