Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła

Aktualność

Święto motoryzacji w Mińsku Mazowieckim, czyli zjazd pojazdów zabytkowych "Warkot" 2017.

Święto motoryzacji w Mińsku Mazowieckim, czyli zjazd pojazdów zabytkowych "Warkot" 2017.

Mińsk Mazowiecki / 10 września 2017

Tegoroczne wydarzenie było prawdziwą gratką dla miłośników motoryzacji bowiem w niedzielę na ulicach miasta można było podziwiać ponad 200 zabytkowych aut oraz ponad 100 historycznych motocykli.

Wśród wielu samochodów znajdowały się takie, które przyciągały szczególną uwagę. Między innymi Dodge z 1927 oraz jedyny jeżdżący Star 20. Oprócz tego można było oglądać najbardziej rozpoznawalne kwiaty polskiej motoryzacji lat PRL, czyli fiaty 125p. Wśród jednośladów na wyróżnienie zasługują: MONET z 1924, Sokół 600 oraz Junak M07.

Organizatorzy, czyli Klub Dawnych Motocykli „MAGNET” oraz Muzeum Ziemi Mińskiej, przyznają, że uczestników zlotu z roku na rok jest co raz więcej. Dodają również, że „Warkot” to przede wszystkim okazja do rozmów i wymiany doświadczeń oraz oczywiście wspólnego podziwiania motoryzacyjnych perełek.

Jak co roku uczestnicy imprezy po pierwszej części wydarzenia w Mińsku wyruszyli na drugą do Cegłowa. Tam natomiast wybrano najładniejszy motocykl oraz najlepiej warczące auto.

Uczestnicy wydarzenia mogli również przysłużyć się najmłodszym w ramach akcji „Motoserce” czyli Ogólnopolskiej Akcji Zbiórki Krwi „Motocykliści dzieciom”. W dniu imprezy udało się zebrać ponad 15 litrów krwi. W tym dniu dodatkowo można było zarejestrować się jako dawca szpiku, co uczyniło prawie 50 osób.

Fotografie: Kamil AndrukowiczZapisz się na nasz darmowy Newsletter i bądź na bieżąco!  •  Dołącz do nas na Facebooku!


Zaloguj poprzez Facebook
Bądź na bieżąco!
 

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych aktualnościach na naszej stronie!

Jesteśmy również na Facebook'u!

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Facebook Newsletter