Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła

Aktualność

Problemy współczesnej młodzieży - przestępczość i demoralizacja

Problemy współczesnej młodzieży - przestępczość i demoralizacja

26 maja 2017

Kto z nas chociaż raz nie powiedział „młodzież jest coraz gorsza!”? W ubiegłym tygodniu do mediów wypłynęło nagranie, na którym dwie gimnazjalistki brutalnie katują swoją rówieśniczkę. Pytanie tylko: czy to niechlubny incydent czy raczej norma?

Przypadki przestępczości nieletnich nagłaśniane w mediach, powodują, że poczucie zagrożenia rośnie, a społeczeństwo domaga się bardziej surowego traktowania nieletnich sprawców czynów zabronionych.

W I półroczu roku 2015 Biuro Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji odnotowało 17.126 czynów o charakterze kryminalnym popełnionych przez nieletnich. Nastolatkowe lądują w policyjnych kartotekach najczęściej za kradzieże, groźby, bójki i przestępstwa narkotykowe. Przerażającym jest fakt, że wśród zatrzymywanych przez policję nastolatków są nawet dzieci, które nie skończyły jeszcze 13 lat.

Czy nieletni czują się bezkarni? Jaka jest skala przestępstw popełnianych przez nieletnich na terenie powiatu mińskiego? Na te pytania spróbuje odpowiedzieć Edyta Woźnica, mieszkanka Sulejówka i zarazem nasza czytelniczka, która postanowiła szerzej przyjrzeć się problemowi przemocy i przestępczości wśród nieletnich mieszkańców powiatu.

Z niepokojem obserwuję młodzież wulgarną, niszczącą cudze mienie i nie mającą żadnych zahamowań. Często po prostu boimy się zareagować. To smutne, bo przez brak reakcji, dajemy młodym przyzwolenie na wchodzenie w konflikt z prawem. Z każdym tygodniem z mediów dowiadujemy się o coraz bardziej brutalnych przestępstwach dokonywanych przez młodzież, a nawet dzieci. To zaprząta naszą uwagę, czujemy się zagrożeni. Postanowiłam przyjrzeć się zjawisku przestępczości nieletnich na terenie naszego powiatu i to właśnie temu zagadnieniu poświęcona będzie moja praca magisterska

- mówi Edyta

Co sądzicie na temat nieletnich przestępców? Czy czujecie się bezpiecznie? Swoją opinię możecie wyrazić w ankiecie:
Przestępczość osób nieletnich na terenie powiatu mińskiego

Ankieta jest anonimowa, a jej wyniki pomogą naszej czytelniczce w napisaniu pracy magisterskiej.

Pomożemy?

Bardzo chętnie podzielę się z Państwem wynikami moich badań. Przekażę je również Komendantowi Powiatowemu Policji w Mińsku Mazowieckim oraz władzom lokalnym. Może razem uda nam się wyeliminować zjawisko przestępczości nieletnich na terenie naszego powiatu

- dodaje Edyta.Zapisz się na nasz darmowy Newsletter i bądź na bieżąco!  •  Dołącz do nas na Facebooku!


Zaloguj poprzez Facebook
Bądź na bieżąco!
 

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych aktualnościach na naszej stronie!

Jesteśmy również na Facebook'u!

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Facebook Newsletter