Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła

Aktualność

Posadzili drzewa na nowo i usłyszeli: „To nie problem dla naszego ciężkiego sprzętu.” Co dalej z Zieloną?

Posadzili drzewa na nowo i usłyszeli: „To nie problem dla naszego ciężkiego sprzętu.” Co dalej z Zieloną?

Sulejówek / 30 marca 2017

Niedawna wycinka drzew w Sulejówku odbija się echem nie tylko w samym mieście. Właściciele działek w całej Polsce korzystają ze zliberalizowanego prawa tzw. lex Szyszko i na potęgę wycinają drzewa. Niektórzy jednak tak się zapędzili, że wycinają drzewa nie ze swoich działek.

Miejscy urzędnicy nie odpuszczają tematu. Oprócz tego, że sprawa została zgłoszona na policję, postanowili działać. Wiceburmistrz Miasta Sulejówek Remigiusz Górniak zgodnie z zapowiedzią dostarczył sadzonki drzew, by zrekompensować szkodę wyrządzoną lokalnej społeczności przez nieznanego zleceniodawcę, który nielegalnie wyciął kilkadziesiąt sosen na terenie należącym do miasta.

W działania Urzędu włączyli się również mieszkańcy, którzy na własną rękę zaczęli ponowne zalesiać teren. Prace przerwało jednak pojawienie się dwóch mężczyzn, którzy kpili z akcji zalesiania, lobbując na rzecz powstania drogi. Mieszkańcom ulicy Zielonej zasugerowali, że szlabany zabezpieczające sadzonki nie są problemem dla ich ciężkiego sprzętu. Zaistniała sytuacja spowodowała wyraźne obawy ze strony Burmistrza oraz pozostałych mieszkańców.

Mężczyźni przeciwni ponownemu zalesieniu otwarcie mówili, że skoro zalesiany jest teren, na którym według miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego znajduje się droga to nic nie stoi na przeszkodzie, by na całej ulicy Zielonej posadzić drzewa. W pewnym momencie zasugerowali burmistrzowi, że sprawę można by „ jakoś załatwić” o ile przestanie się sadzić drzewa.

Trudno ocenić czy przeciwnikom zalesienia chodzi o dodatkowy dojazd do ulicy Źródlanej, czy też znany w okolicy developer stara się o grunty leżące wzdłuż wyciętego fragmentu lasu.

Sprawa nielegalnej wycinki w Sulejówku jest z pewnością rozwojowa. Sytuacja sprzed kilku tygodni uruchomiła lawinę zdarzeń, której finału nikt nie jest w stanie przewidzieć...

Materiały powiązane:Zapisz się na nasz darmowy Newsletter i bądź na bieżąco!  •  Dołącz do nas na Facebooku!


Zaloguj poprzez Facebook
Bądź na bieżąco!
 

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych aktualnościach na naszej stronie!

Jesteśmy również na Facebook'u!

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Facebook Newsletter