Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła

Aktualność

Policjanci zabezpieczyli ponad 7400 paczek papierosów bez akcyzy

Policjanci zabezpieczyli ponad 7400 paczek papierosów bez akcyzy

Mińsk Mazowiecki / 01 marca 2016

Ujawniono i zabezpieczono ponad 7400 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych. Przewożącemu „tytoniową kontrabandę” 56-letniemu Krzysztofowi J. policjanci przedstawili zarzut przewożenia i ukrywania bezakcyzowych towarów. Podejrzany przyznał się do popełnienia przestępstwa.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego mińskiej komendy patrolowali drogę krajową nr 50. W pewnej chwili zauważyli opla, którego zatrzymali do kontroli drogowej. Funkcjonariusze podczas kontroli zauważyli w samochodzie pakunki - poukładane na tylnych siedzeniach i w bagażniku.

Po sprawdzeniu zawartości podejrzanego „bagażu” okazało się, że w środku znajdują się paczki papierosów. Żadna z nich nie miała polskich znaków skarbowych akcyzy. Po przeliczeniu okazało się, że sprawdzany przez policjantów kierowca, ukrywał i przewoził ponad 7400 paczek papierosów.

Podejrzanemu, którym był 56-letni Krzysztof J. mieszkaniec powiatu pruszkowskiego,  przedstawiono zarzut karny, dotyczący nielegalnego ukrywania towarów bez akcyzy i tym samym naruszenia przepisów prawa określonych w kodeksie karnym skarbowym.

56-latek przyznał się i dobrowolnie poddał się karze.

Komenda Powiatowa Policji w Mińsku MazowieckimZapisz się na nasz darmowy Newsletter i bądź na bieżąco!  •  Dołącz do nas na Facebooku!


Zaloguj poprzez Facebook
Bądź na bieżąco!
 

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych aktualnościach na naszej stronie!

Jesteśmy również na Facebook'u!

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Facebook Newsletter