Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła

Aktualność

Policjanci zabezpieczyli 46 rowerów, 12 z nich wydano już właścicielom

Policjanci zabezpieczyli 46 rowerów, 12 z nich wydano już właścicielom

Powiat Miński / 09 lipca 2016

Policjanci dotarli do rowerowej „dziupli” w gminie Mrozy, gdzie odnaleźli i zabezpieczyli 46 rowerów pochodzących z kradzieży. Do tej pory funkcjonariusze przekazali właścicielom 12 jednośladów. Większość z nich skradziono z rejonu stacji kolejowej w Mińsku Mazowieckim.

Policjanci z mińskiej komendy pracowali przy  sprawach dotyczących kradzieży rowerów, które miały miejsce w ubiegłych latach w Mińsku Mazowieckim. Funkcjonariusze cały czas weryfikowali różne ustalenia oraz informacje, które pomogłyby im w rozwiązaniu spraw i ustaleniu osób mogących mieć z nimi związek.

Przy sprawach pracowali policjanci z różnych pionów, w tym również dzielnicowi z mińskiego rewiru. To właśnie oni ustalili, że kradzione rowery mogły być ukrywane na terenie prywatnej posesji w gminie Mrozy.

Korzystając, ze zdobytych przez dzielnicowych informacji, policjanci z wydziału do spraw wykroczeń, nieletnich i patologii zaplanowali realizację, podczas której mieli zweryfikować i sprawdzić, czy na ustalonej posesji faktycznie znajdują się rowery.

Funkcjonariusze dokładnie przeszukali posesję, sprawdzając kolejno, znajdujące się na jej terenie, wszystkie pomieszczenia gospodarcze. Policjanci odnaleźli i zabezpieczyli tam 46 rowerów. Wszystkie trafiły do policyjnego depozytu.

Policjanci zajmujący się tą sprawą ustalili do tej pory 12 właścicieli rowerów, którym wydali jednoślady.

Sprawą prowadzą teraz funkcjonariusze z dochodzeniówki, którzy sprawdzają, kto mógł mieć bezpośredni związek z kradzieżami rowerów.

Na rozpoznanie czekają jeszcze 34 rowery. Sprawę prowadzi asp. szt. Maciej Kowalczyk  z wydziału dochodzeniowo-śledczego, z którym można kontaktować się w przypadku ewentualnego rozpoznania swojej własności. Można dzwonić bezpośrednio na numer telefonu  25 759 72 19.

Funkcjonariusze prezentują na zdjęciach rowery, które czekają jeszcze na rozpoznanie.

W policyjnej galerii znajdują się też zdjęcia prezentujące szczęśliwe właścicielki, którzy odebrały już swoje rowery. Są to mieszkanki Mińska Mazowieckiego i powiatu mińskiego.

Źródło: KPP w Mińsku MazowieckimZapisz się na nasz darmowy Newsletter i bądź na bieżąco!  •  Dołącz do nas na Facebooku!


Zaloguj poprzez Facebook
Bądź na bieżąco!
 

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych aktualnościach na naszej stronie!

Jesteśmy również na Facebook'u!

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Facebook Newsletter