Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła

Aktualność

Policjanci z drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę z nielegalną bronią myśliwską i amunicją

Policjanci z drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę z nielegalną bronią myśliwską i amunicją

Stojadła / 23 listopada 2016

W Stojadłach na ul. Warszawskiej, wpadł ścigany listem gończym 50-letni mieszkaniec Warszawy. Zatrzymany kierowca jechał samochodem wbrew sądowemu zakazowi, mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. W jego samochodzie policjanci zabezpieczyli nielegalną myśliwską strzelbę i amunicję.

Policjanci z mińskiej drogówki pełnili służbę w Stojadłach, w rejonie ulicy Warszawskiej. Mundurowi zatrzymali tam do kontroli dostawczego fiata. Wylegitymowali, kierowcę, sprawdzili go w systemach informatycznych i zbadali alkomatem.

Okazało się, że kontrolowany przez nich 50-letni mieszkaniec Warszawy jest nietrzeźwy i ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo wyszło na jaw, że ma on sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi i jest ścigany listem gończym przez jeden z warszawskich sądów.

Policjanci z drogówki dokładnie sprawdzili kabinę samochodu kierowcy, czy nie przewozi on żadnych podejrzanych przedmiotów. Mundurowi znaleźli w środku, a następnie zabezpieczyli strzelbę myśliwską oraz kilka sztuk amunicji. Okazało się, że 50-latek nie ma pozwolenia na tego rodzaju arsenał.

Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. W dalszej kolejności usłyszał dwa zarzuty karne: nielegalnego posiadania broni oraz amunicji i kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, w związku z uprzednim skazaniem za wcześniejszą jazdę po alkoholu.

Podejrzany odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Mińsku MazowieckimZapisz się na nasz darmowy Newsletter i bądź na bieżąco!  •  Dołącz do nas na Facebooku!


Zaloguj poprzez Facebook
Bądź na bieżąco!
 

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych aktualnościach na naszej stronie!

Jesteśmy również na Facebook'u!

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Facebook Newsletter