Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła

Aktualność

Podłączyli się „na lewo”, teraz mogą odpowiedzieć karnie

Podłączyli się „na lewo”, teraz mogą odpowiedzieć karnie

Józefin / 05 lutego 2016

Kradzież prądu jest przestępstwem bardzo dokładnie określonym w kodeksie karnym. Amatorzy „darmowego” prądu musza liczyć się z tym, że za taki proceder można narazić się na odpowiedzialność karną. Za kradzież prądu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kradzieże energii elektrycznej może nie są zjawiskiem powszechnym i masowym, ale zdarzają się i są odnotowywane w policyjnych statystykach. Sprawcy tych przestępstw nie zastanawiają się nad tym, że prędzej czy później wpadną, namierzeni jak nie przez firmy energetyczne, to przez policjantów. Takie sprawy mogą skończyć się zarzutami popełnienia przestępstwa kradzieży energii elektrycznej, a później postępowaniem w Sądzie.

Jednego tylko dnia policjanci ujawnili kilka miejsc, w których dokonuje się nielegalnego poboru energii elektrycznej. Policjanci z Halinowa w Józefinie ujawnili dwa nielegalne przyłącza pod jednym adresem. Natomiast policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją odkryli, że w budynku jednorodzinnym w Mińsku Mazowieckim, jest nielegalnie pobierana energia elektryczna.

Na kontrolę pod wskazane adresy przyjechali pracownicy rejonu energetycznego, którzy wstępnie potwierdzili nielegalny pobór energii elektrycznej.

W tej chwili policjanci będą prowadzić dochodzenia w tych sprawach, dokładnie weryfikować i sprawdzać, kto mógł przerobić instalację elektryczną i przede wszystkim czekać na oszacowanie strat poniesionych przez rejon energetyczny.

Po ich ustaleniu, podejrzanym grozi zarzut karny oraz odpowiedzialność karna przed sądem.

Komenda Powiatowa Policji w Mińsku MazowieckimZapisz się na nasz darmowy Newsletter i bądź na bieżąco!  •  Dołącz do nas na Facebooku!


Zaloguj poprzez Facebook
Bądź na bieżąco!
 

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych aktualnościach na naszej stronie!

Jesteśmy również na Facebook'u!

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Facebook Newsletter