Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła

Aktualność

Podczas nieobecności sąsiada „korzystał” z jego prądu

Podczas nieobecności sąsiada „korzystał” z jego prądu

Halinów / 22 marca 2017

Po kilkumiesięcznej nieobecności właściciel działki budowlanej przyjechał sprawdzić swoją posesję. Jakież było jego zdziwienie, kiedy zobaczył - jak z jego skrzynki elektrycznej biegnie kabel do posesji sąsiada.

Policjantów z Komisariatu Policji w Halinowie wezwano na teren prywatnej posesji w jednej z gminnych miejscowości, gdzie właściciel działki ujawnił nielegalne przyłącze do swojej skrzynki elektrycznej. Kabel, który wychodził ze środka - prowadził do posesji sąsiada, który jak ustalili wstępnie policjanci - korzystał w ten sposób z „darmowego” prądu.

Teraz w sprawie prowadzone jest dochodzenie. Funkcjonariusze będą między innymi ustalać straty, jakie poniósł pokrzywdzony poprzez nielegalne przyłącze i zasilanie „darmowym” prądem posesji sąsiada.

Kradzież energii elektrycznej jest przestępstwem określonym w kodeksie karnym. Polskie prawo przewiduje za takie zachowanie karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Mińsku MazowieckimZapisz się na nasz darmowy Newsletter i bądź na bieżąco!  •  Dołącz do nas na Facebooku!


Zaloguj poprzez Facebook
Bądź na bieżąco!
 

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych aktualnościach na naszej stronie!

Jesteśmy również na Facebook'u!

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Facebook Newsletter