Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła

Aktualność

Pijany kierowca zaoferował policjantom łapówkę. Grozi mu do 10 lat więzienia

Pijany kierowca zaoferował policjantom łapówkę. Grozi mu do 10 lat więzienia

Mińsk Mazowiecki / 17 marca 2016

57-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego poruszał się samochodem mając 1,5 promila alkoholu we krwi. Nietrzeźwy kierowca próbował się "ratować", oferując policjantom łapówkę. Teraz odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu i próbę wręczania korzyści majątkowej.

Policjanci z zespołu patrolowo interwencyjnego Komisariatu Policji w Mrozach patrolowali rejon Jeruzala. W tej właśnie miejscowości policjanci zatrzymali do kontroli mercedesa.

Badanie alkomatem kierowcy, którym był 57-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego, wykazało, że miał on ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Kiedy policjanci wykonywali z mężczyzną czynności służbowe, ten wręczył im pieniądze, aby ci odstąpili od dalszej interwencji. Ta propozycja wręczenia łapówki spotkała się ze zdecydowaną odmową ze strony funkcjonariuszy.

W rezultacie, zgromadzony przez policjantów i prokuratora materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie 57-latkowi dwóch zarzutów karnych: jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości i udzielenia policjantom korzyści majątkowej, w celu skłonienia ich do naruszenia przepisów prawa.

Wobec podejrzanego prokurator wydał postanowienie o zastosowaniu środków zapobiegawczych, w tym dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju.

Policjanci przypominają, że kodeks karny za opisywany czyn korupcyjny - przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Komenda Powiatowa Policji w Mińsku MazowieckimZapisz się na nasz darmowy Newsletter i bądź na bieżąco!  •  Dołącz do nas na Facebooku!


Zaloguj poprzez Facebook
Bądź na bieżąco!
 

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych aktualnościach na naszej stronie!

Jesteśmy również na Facebook'u!

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Facebook Newsletter