Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła

Aktualność

Odpowie za obietnicę wręczenia łapówki i jazdę w stanie nietrzeźwości

Odpowie za obietnicę wręczenia łapówki i jazdę w stanie nietrzeźwości

Mińsk Mazowiecki / 25 kwietnia 2016

Dwa zarzuty karne usłyszał 22-letni mieszkaniec powiatu mińskiego, który wpadł w ręce policjantów z ogniwa patrolowo interwencyjnego w Mińsku Mazowieckim. 22-latek kierował osobowym Oplem, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Policjanci z ogniwa patrolowo interwencyjnego, późno w nocy - na ulicy 11-ego Listopada zatrzymali do kontroli osobowego Opla. Funkcjonariusze wyczuli od kierowcy alkohol, a następnie zbadali go alkomatem. Okazało się, że kontrolowany przez mundurowych - 22-letni mieszkaniec powiatu mińskiego, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Kontrolowany 22-latek, podczas interwencji chciał namówić policjantów do złamania prawa, proponując im pieniężną łapówkę. Funkcjonariusze stanowczo odmówili, informując kierowcę, że taka propozycja to przestępstwo.

Ostatecznie opisywany kierowca usłyszał dwa zarzuty karne. Pierwszy dotyczył jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości, a drugi złożenia obietnicy udzielenia policjantom korzyści majątkowej, w celu skłonienie ich do naruszenia przepisów prawa i odstąpienia od dalszych czynności służbowych, związanych z kontrolą drogową.

22-letni podejrzany przyznał się do opisywanych przestępstw i dobrowolnie poddał się karze. Policjanci przypominają, że za przestępstwo tzw. „łapownictwa”, kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Mińsku MazowieckimZapisz się na nasz darmowy Newsletter i bądź na bieżąco!  •  Dołącz do nas na Facebooku!


Zaloguj poprzez Facebook
Bądź na bieżąco!
 

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych aktualnościach na naszej stronie!

Jesteśmy również na Facebook'u!

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Facebook Newsletter