Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła

Aktualność

Odpowie przed sądem za zabicie swojego psa

Odpowie przed sądem za zabicie swojego psa

Jakubów / 12 sierpnia 2016

Zarzuty zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem usłyszał 53-letni mieszkaniec gminy Jakubów. Mężczyzna był właścicielem zwierzęcia i jak ustalili policjanci, podejrzany prawdopodobnie metalową rurką zadał śmiertelny cios zwierzęciu.

Policjanci z Komisariatu Policji w Stanisławowie przyjęli zgłoszenie, które dotyczyło zabicia psa przez jednego z mieszkańców gminy Jakubów. Podejrzanym w tej sprawie miał być 53-letni właściciel zwierzęcia.

Funkcjonariusze od czerwca tego roku dokładnie gromadzili materiał dowodowy w tej sprawie, przesłuchując świadków i zabezpieczając przedmiot, które mógł być wykorzystany do popełnienia przestępstwa.

Funkcjonariusze ustalili, że pies był własnością 53-latka. Mężczyzna miał uderzyć psa w głowę metalową rurką, a później wyrzucić go krzaki na swojej posesji.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy wstępnie uprawdopodobnił, że to 53 – latek miał bezpośredni związek z zabiciem swojego psa. Podejrzany usłyszał zarzut zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem.

Sprawa trafi niebawem do sądu. 53-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Na mocy postanowienia prokuratora, podejrzanego objęto policyjnym dozorem.

Źródło: KPP w Mińsku MazowieckimZapisz się na nasz darmowy Newsletter i bądź na bieżąco!  •  Dołącz do nas na Facebooku!


Zaloguj poprzez Facebook
Bądź na bieżąco!
 

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych aktualnościach na naszej stronie!

Jesteśmy również na Facebook'u!

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Facebook Newsletter