Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła

Aktualność

Nietrzeźwa kierująca posługiwała się prawem jazdy siostry

Nietrzeźwa kierująca posługiwała się prawem jazdy siostry

Mińsk Mazowiecki / 08 marca 2016

Ponad 1 promil alkoholu w organizmie miała 22-letnia mieszkanka Mińska Mazowieckiego, którą policjanci zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Sportowej. Okazało się, że młoda kobieta podawała się za swoją siostrę i korzystała z jej prawa jazdy. Policjanci nie dali się wprowadzić w błąd.

Policjanci z ogniwa patrolowo interwencyjnego na ulicy Sportowej w Mińsku Mazowieckim zatrzymali do kontroli opla astrę. Samochodem kierowała młoda kobieta. Badanie alkomatem wykazało, że miała ona ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Kiedy policjanci realizowali dalsze czynności, związane między innymi ze sporządzaniem dokumentacji, wydało im się podejrzane zdjęcie kobiety w prawie jazdy. Stróże prawa dotarli do rodziny, aby potwierdzić, czy kontrolowana przez nich kobieta jest tą samą osobą, która widnieje w dokumencie.

Podejrzenia policjantów okazały się słuszne. Nietrzeźwa kierująca była łudząco podobna do swojej o rok starszej siostry i korzystała z jej prawa jazdy, sama nie mając żadnych uprawnień do kierowania samochodem.

Ostatecznie 22-letniej podejrzanej przedstawiono dwa zarzuty karne. Pierwszy dotyczył kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, a drugi złożenia nieprawdziwego podpisu na dokumentacji policyjnej. 22-latka przyznała się do zarzucanych jej czynów i dobrowolnie poddała się karze.

Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Mazowieckim



Zapisz się na nasz darmowy Newsletter i bądź na bieżąco!  •  Dołącz do nas na Facebooku!


Zaloguj poprzez Facebook
Bądź na bieżąco!
 

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych aktualnościach na naszej stronie!

Jesteśmy również na Facebook'u!

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Facebook Newsletter