Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła

Aktualność

Nieletni mieszkańcy Sulejówka i okolic odpowiedzą za włamania i uszkodzenie samochodów

Nieletni mieszkańcy Sulejówka i okolic odpowiedzą za włamania i uszkodzenie samochodów

Sulejówek / 13 czerwca 2016

Pięciu nieletnich mieszkańców w wieku 14 i 16 lat, podejrzanych o to, że przez dwa dni z rzędu włamywali się do prywatnego domu przy ulicy Sobieskiego, kradnąc między innymi sprzęt komputerowy i niszcząc dodatkowo kilka zaparkowanych tam aut. Wszyscy nieletni usłyszeli zarzuty karne.

Policjanci z Komisariatu Policji w Sulejówku przyjęli zawiadomienie o włamaniu do jednego z domów mieszkalnych przy ulicy Sobieskiego. Z zawiadomienia wynikało, że sprawcy dostali się na teren posesji, następnie wyważyli drzwi w budynku, a ze środka ukradli między innymi sprzęt komputerowy oraz inne przedmioty stanowiące własność zawiadamiającego.

Mało tego, osoby o których mowa, zdewastowały znajdujące się na posesji samochody, koparkę i przyczepę campingową, wybijając w nich szyby i łamiąc elementy karoserii oraz wyposażenia wnętrza.

Policjanci podejrzewali, że chuligański charakter tego zdarzenia może wskazywać na osoby nieletnie. Dlatego też, aby przeciwdziałać, z jednej strony podobnym zdarzeniom w okolicy, zwiększono liczbę patroli w zagrożonym rejonie,  z drugiej strony jednak celem policyjnej akcji było zatrzymanie włamywaczy i wandali zarazem.

Przeczucie nie myliło stróżów prawa, bo do opisywanego domu włamano się ponownie kolejnego dnia. Policjanci z zespołu patrolowo – interwencyjnego zatrzymali w pościgu jednego z podejrzanych, a następnie w ciągu kolejnych godzin ustalili jego potencjalnych wspólników. Była to piątka nieletnich mieszkańców Sulejówka i okolic w wieku 14-16 lat. Mundurowi dotarli też do leśnych kryjówek, gdzie nieletni wynieśli zrabowane fanty.

Całej piątce przedstawiono zarzuty karne współudziału we włamaniach i uszkodzeniu pojazdów. Oceną zachowania nieletnich zajmie się teraz Sąd Rodzinny w Mińsku Mazowieckim.

Źródło: KPP Mińsk MazowieckiZapisz się na nasz darmowy Newsletter i bądź na bieżąco!  •  Dołącz do nas na Facebooku!


Zaloguj poprzez Facebook
Bądź na bieżąco!
 

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych aktualnościach na naszej stronie!

Jesteśmy również na Facebook'u!

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Facebook Newsletter