Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła

Aktualność

Nielegalna wycinka drzew w Sulejówku?

Nielegalna wycinka drzew w Sulejówku?

Sulejówek / 07 marca 2017

Zaniepokojeni znaczną wycinką drzew w gęsto zalesionej części miasta mieszkańcy Sulejówka postanowili sprawdzić w urzędzie, dlaczego teren jest karczowany. Okazało się, że wycinka może być nielegalna.

Po zawiadomieniu urzędu przez mieszkańców na miejscu interweniował zastępca burmistrza miasta Sulejówek Remigiusz Górniak. Pojawiła się również policja, która zabezpieczyła miejsce zdarzenia do czasu wyjaśnienia sprawy.

Urząd miasta Sulejówek wystąpił do geodety o ustalenie czy teren, z którego zniknęła znaczna ilość drzew należy do miasta czy jest terenem prywatnym. W tym drugim przypadku na mocy ustawy ministra Szyszki cała wycinka może okazać się zgodna z prawem.

Oburzeni mieszkańcy nie kryją niezadowolenia:

Już zupełnie pogłupieli z tym wycinaniem drzew! Niedługo będziemy mieszkać na wielkim klepisku.

- komentuje Pani Barbara.

„Serce boli jak na to patrze. :( 27 lat mieszkam na Zielonej i ten las jest "nasza" oazą spokoju i wytchnienia... mam nadzieje ze juz nic wiecej nie wytna i jutro rano juz nie obudza mnie odglosy pily spalinowej...

- pisze Pani Małgorzata.

Widziałam! :( Wczoraj cały dzień wydzwaniałyśmy do urzędu, straży miejskiej i straży dla zwierząt. Sąsiad osobiście jeździł do burmistrza. Okazało się że to wszystko jest niezgodne z prawem, bo to nie tereny prywatne tylko gminne i nie wiadomo kto wyraził na to zgodę - inwestor oczywiście prywatny. Dziś podobno policja wszystko potaśmowała i będzie dochodzenie, ale co z tego... Zapłacą k*** grzywnę 300 zł, a drzewa leżą.

- wyjaśnia Pani Monika.

Podobała mi się postawa zastępcy Burmistrza bo widać młody facet nie podatny na korupcję nie chrzanił się i nie zastanawiał tylko zadzwonił na policję i postawił na nogi cały urząd. Jak patrzę na takie działania to wraca mi wiara w ludzi.

- dodaje Pan Kacper.

Wycinka miała miejse na końcu ul. Zielonej. Jak wyglądało miejsce przed karczowaniem można zobaczyć w Google Street View:
Sulejówek, ul. Zielona

Sprawę będziemy monitorować na bieżąco.Zapisz się na nasz darmowy Newsletter i bądź na bieżąco!  •  Dołącz do nas na Facebooku!


Zaloguj poprzez Facebook
Bądź na bieżąco!
 

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych aktualnościach na naszej stronie!

Jesteśmy również na Facebook'u!

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Facebook Newsletter