Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła

Aktualność

Na zakazie i po alkoholu, w końcu zakopał się w błocie

Na zakazie i po alkoholu, w końcu zakopał się w błocie

Siennica / 29 grudnia 2016

Policjanci zatrzymali w pościgu 27-letniego kierowcę BMW, który nie zatrzymał się do kontroli. Mężczyzna jechał po alkoholu wbrew sądowemu zakazowi kierowania pojazdami mechanicznymi za wcześniejszą jazdę „na podwójnym gazie”.

Dzielnicowi z mińskiego rewiru pełnili służbę obchodową na terenie Siennicy i przyległej gminy. Policjanci przyjęli od dyżurnego zlecenie, aby sprawdzić podejrzane BMW, którego kierowca może kierować samochodem po alkoholu.

Na jednej z ulic w Siennicy dzielnicowi zauważyli poszukiwane przez nich auto. Kierowca BMW widząc radiowóz, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, jednak kierowca BMW zignorował policyjne znaki i uciekał dalej.

W pewnej chwili auto skręciło w jedną z polnych dróg. Policjanci jechali cały czas za nim, nie tracąc uciekiniera z oczu. Nagle BMW ugrzęzło w polnym błocie. Kierowca szybko opuścił auto i zaczął uciekać pieszo. Policjanci ruszyli za nim.

Po kilkudziesięciu metrach mężczyzna został ujęty i zatrzymany, a następnie doprowadzony do radiowozu. Uciekinierem okazał się 27-letni mieszkaniec gminy Siennica, karany już wcześniej za jazdę samochodem po alkoholu. Podejrzanego obowiązywał sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Dzielnicowi zbadali 27-latka alkomatem. Urządzenie wykazało, że miał poniżej 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Sprawa trafiła do policjantów z dochodzeniówki. 27-latkowi przedstawiono zarzut karny naruszenia sądowego zakazu. Podejrzany przyznał się do przestępstwa i dobrowolnie poddał się karze.

Źródło: KPP w Mińsku MazowieckimZapisz się na nasz darmowy Newsletter i bądź na bieżąco!  •  Dołącz do nas na Facebooku!


Zaloguj poprzez Facebook
Bądź na bieżąco!
 

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych aktualnościach na naszej stronie!

Jesteśmy również na Facebook'u!

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Facebook Newsletter