Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła

Aktualność

Młodzież chce zmieniać Sulejówek!

Młodzież chce zmieniać Sulejówek!

12 grudnia 2015

Działanie na rzecz szeroko pojętego dobra rodzinnego miasta. Szerzenie idei społeczeństwa obywatelskiego wśród mieszkańców. To tylko niektóre z założeń jakie postawiło sobie Stowarzyszenie Lepszy Sulejówek.

Michał Raczkowski od ponad trzech lat angażuje się w lokalne problemy dotyczące nie tylko samego miasta, ale również mieszkańców: początkowo jako radny Młodzieżowej Rady Miasta Sulejówek - teraz jako Prezes Stowarzyszenia Lepszy Sulejówek. Razem z Jolantą Oniszk - Palacz wieloletnią nauczycielką liceum w Sulejówku i radną powiatu mińskiego podejmują działania, które mogą mieć wpływ na jakość życia mieszkańców Sulejówka.

„Zawsze przyświecała mi idea silnego Sulejówka. Miałem wiele przemyśleń i analizowałem co jest dobre i co dobrze byłoby wprowadzić. Czasem konsultowałem z innymi ludźmi i wtedy wypracowywałem argumenty” - mówi Raczkowski. Stowarzyszenie działa oficjalnie od listopada tego roku.

Pierwszą inicjatywą podjętą przez jego członków jest polepszenie sytuacji mieszkańców Sulejówka, którzy oczekują na przyjęcie przez lekarza pierwszego kontaktu w SPZOZ Sulejówek. Problem porannych kolejek, kończących się „numerków” czy odmowy przyjęcia pacjentów - te kwestie poruszają mieszkańców niemalże codziennie. Apel członków stowarzyszenia w tej sprawie trafił już do Władz Miasta.

Chcesz przyczynić się do pozytywnego rozwoju naszego miasta? Chciałbyś mieć wpływ na jakość życia mieszkańców? Masz pomył na poprawę rozwoju Sulejówka? O spotkaniach Stowarzyszenia będziecie mogli dowiedzieć się na bieżąco z facebooka „Stowarzyszenie Lepszy Sulejówek”.Zapisz się na nasz darmowy Newsletter i bądź na bieżąco!  •  Dołącz do nas na Facebooku!


Zaloguj poprzez Facebook
Bądź na bieżąco!
 

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych aktualnościach na naszej stronie!

Jesteśmy również na Facebook'u!

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Facebook Newsletter