Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła

Aktualność

Mińscy policjanci zatrzymali włamywacza podczas mszy świętej

Mińscy policjanci zatrzymali włamywacza podczas mszy świętej

Mrozy / 21 września 2016

Niezwykłą zawodową czujnością, w czasie wolnym od służby, wykazał się technik kryminalistyki z mińskiej komendy, który podczas mszy w jednym z kościołów w gminie Mrozy, usłyszał huk tłuczonego szkła dobiegający z okolic plebanii.

Policyjny technik pojechał wspólnie z dziećmi na niedzielną mszę do jednego z kościołów w gminie Mrozy. Podczas nabożeństwa, stojąc przy wejściu do świątyni, usłyszał huk tłuczonego szkła, który dobiegał z okolicy pobliskiej plebanii. Policjant postanowił sprawdzić co się stało. Zostawił dwójkę swoich maluchów pod opieką wujka i poszedł w kierunku domostwa proboszcza.

Kiedy podszedł do plebanii, to zauważył, że jakiś mężczyzna jest w środku domu. Po chwili będąc już na tyłach plebanii zobaczył rozbite tarasowe drzwi i podejrzanego mężczyznę przeskakującego przez ogrodzenie.

Technik widząc to - ruszył w pościg za mężczyzną - podejrzewając, że ma do czynienia z włamywaczem. Po chwili dogonił go i obezwładnił, a następnie poinformował o zdarzeniu dyżurnego i poprosił o wsparcie.

Przybyli na miejsce policjanci z zespołu patrolowo interwencyjnego zabrali podejrzanego do policyjnego aresztu. Okazał się nim 39-letni Rafał B. z województwa świętokrzyskiego. Policjanci zabezpieczyli przy nim saszetkę z dokumentami i pieniędzmi, która okazała się własnością księdza proboszcza.

Sprawą zajęli się dochodzeniowcy, którzy przedstawili Rafałowi B. zarzut popełnienia kradzieży z włamaniem. Podejrzany przyznał się do popełnienia przestępstwa i dobrowolnie poddał się karze.

Źródło: KPP w Mińsku MazowieckimZapisz się na nasz darmowy Newsletter i bądź na bieżąco!  •  Dołącz do nas na Facebooku!


Zaloguj poprzez Facebook
Bądź na bieżąco!
 

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych aktualnościach na naszej stronie!

Jesteśmy również na Facebook'u!

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Facebook Newsletter