Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła

Aktualność

Kradzież paliwa, „lewe” tablice, „trefny” tablet i narkotyki

Kradzież paliwa, „lewe” tablice, „trefny” tablet i narkotyki

Powiat Miński / 04 marca 2016

Policjanci z Halinowa zatrzymali w pościgu kierowcę, który zatankował paliwo, za które nie zapłacił i uciekł. Miał kradzione tablice rejestracyjne, tablet pochodzący z włamania i narkotyki. Kierowca oraz jego pasażerka trafili do policyjnego aresztu. Obydwoje usłyszeli już zarzuty karne.

Oficer dyżurny drogą radiową przekazał podległym patrolom komunikat o terenowej toyocie, która po kradzieży paliwa odjechała ze stacji paliw w Dębem Wielkim. W pościg za uciekającą terenówką ruszyli policjanci z zespołu patrolowo interwencyjnego Komisariatu Policji w Halinowie.

Policjanci zatrzymali samochód do kontroli, po czym dokładnie sprawdzili kierowcę, wszystkie podróżujące autem osoby oraz sam pojazd. Okazało się, że miał on zamontowane tablice rejestracyjne, skradzione z innego samochodu w powiecie mińskim. Oprócz tego, policjanci ujawnili w plecaku 37-letniego kierowcy tablet, który pochodził z włamania  na terenie Warszawy. U 32-letniej pasażerki policjanci znaleźli dwie działki narkotyków: w tym marihuany i amfetaminy. Opisywane osoby osadzono następnie w policyjnym areszcie.

Policjanci z zespołu kryminalnego przedstawili 37-letniemu podejrzanemu zarzut umyślnego paserstwa polegającego na ukrywaniu tableta pochodzącego z przestępstwa. Dodatkowo mężczyznę przesłuchano w charakterze obwinionego w związku z kradzieżą paliwa na stacji. 32-letniej podejrzanej przedstawiono zarzut posiadania środków odurzających wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Obydwoje odpowiedzą niebawem przed sądem. Grożą im środki karne określone w kodeksie karnym, kodeksie wykroczeń oraz ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii.

Komenda Powiatowa Policji w Mińsku MazowieckimZapisz się na nasz darmowy Newsletter i bądź na bieżąco!  •  Dołącz do nas na Facebooku!


Zaloguj poprzez Facebook
Bądź na bieżąco!
 

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych aktualnościach na naszej stronie!

Jesteśmy również na Facebook'u!

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Facebook Newsletter