Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła

Aktualność

Kontrowersyjna posłanka i tym razem nie zawiodła

Kontrowersyjna posłanka i tym razem nie zawiodła

Sulejówek / 22 stycznia 2016

Krystyna Pawłowicz uznawana jest za jedną z najbardziej kontrowersyjnych działaczek polskiej sceny politycznej. Życzliwi mówią: ulepiona z innej gliny. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości na spotkaniu w Sulejówku w ponad godzinnym monologu odnosiła się głównie do pozycji Polski w UE.

Afera medialna

Spotkanie rozpoczęło się od tematu w ostatnich dniach bardzo gorącego – wymiany zarządu w Telewizji Polskiej. Pawłowicz zapewniła, że zmiany w TVP były konieczne „by przywrócić obiektywizm i równowagę”. Posłanka wiąże ogromne nadzieje z przejęciem publicznych mediów przez partię rządzącą, jednak niezmiennie trzyma się swojego poglądu na temat TV Trwam i Radia Maryja, które w jej ocenie mają najlepsze wiadomości i tylko tam „może się wygadać”.

- Prywatne telewizje są zmanipulowane i pokazują nie najważniejsze informacje - tu za przykład podała głośną aferę z kanapką, gdy w tym samym czasie w sprawie WSI przesłuchiwano Bronisława Komorowskiego, o czym media zapomniały.

W Polsce tylko po polsku

Krystyna Pawłowicz w ferworze wygłaszania swoich opinii na temat mediów nie zapomniała w sposób dla niej charakterystyczny wdać się w dyskusję z przedstawicielami telewizji Canal +.

- Jeżeli jest się w Polsce to trzeba mówić po polsku – zwróciła się posłanka do operatora ww. telewizji. Pracownikiem stacji okazała się francuska, która po polsku nie mówiła. Wygląda na to, że Polacy powinni oglądać tylko polską telewizję. Kiedy jedna z osób obecnych na sali miejskiego domu kultury zwróciła posłance uwagę, że ekipa Canal+ jest z telewizji francuskiej, Pawłowicz odpowiedziała:  A wie pan, gdzie ja mam francuską telewizję?

Traktaty niezgodne z konstytucją

Głównym tematem poruszanym przez Pawłowicz podczas monologu przerywanego jedynie gromkimi brawami była Unia Europejska. A raczej jej krytyka. Posłanka stwierdziła, że o wspólnocie europejskiej można mówić dobrze bądź wcale – Unia w większości zajmuje się problemami, które nie dotyczą większości ludzi, a unijne traktaty nie są zgodne z polską konstytucją.

Kilkakrotnie można było też usłyszeć, że partia rządząca dąży do tego, by być państwem suwerennym, które w ważnych kwestiach decyzje będzie podejmowało samo. Nie od dziś przecież wiadomo, że według Pawłowicz symbol UE to po prostu „ unijna szmata”.

Dopilnują hipermarketów

Polacy obawiają się, że wprowadzenie „podatku od hipermarketów” doprowadzi do znaczącego wzrostu cen oferowanych przez nich towarów i zostanie on po prostu przerzucony na klientów. – Są organy w Polsce, które się temu przyglądają i zrobią wszystko, aby na Polaków nie przerzucać. (..) Hipermarkety oraz banki od wielu lat żerują na Polsce. - skwitowała posłanka.

W świecie wolnego rynku, gdzie ceny towarów ustala podmiot gospodarczy, kontrola może być wyjątkowo trudna. W jaki sposób organ kontrolujący będzie mógł udowodnić, że dana podwyżka towaru nie dotyczy dodatkowego podatku? Na to pytanie nie uzyskaliśmy odpowiedzi.

Pawłowicz bez cenzury

Spotkanie z poseł Pawłowicz miało charakter głównie informacyjny. Nie zabrakło też okazji do śmiechu z wypowiedzi przedstawicielki partii rządzącej. Kwiecista krytyka „lewaków” i brak choćby minimalnego przejawu autocenzury spowodowały, że ze spotkania z Krystyną Pawłowicz wróciliśmy rozbawieni.

E.W.Zapisz się na nasz darmowy Newsletter i bądź na bieżąco!  •  Dołącz do nas na Facebooku!


Zaloguj poprzez Facebook
Alicja Cichoń

Alicja Cichoń 24 stycznia 2016

Rozbawieni, ale nie weseli? ;-) Szanuję każde poglądy, ale ta pani granicę przekroczyła. Rozumiem, że na wyjeździe do Chin będzie mówiła tylko po chińsku, a do Norwegii po norwesku? Wszystko, co robi, ma chyba podłoże w tym, że jest bardzo nieszczęśliwą kobietą. Szkoda, bo wydaje mi się, że w młodości była fajną babką.

Bądź na bieżąco!
 

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych aktualnościach na naszej stronie!

Jesteśmy również na Facebook'u!

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Facebook Newsletter