Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła

Aktualność

Konsultacje społeczne w sprawie komunikacji miejskiej w Mińsku Mazowieckim

Konsultacje społeczne w sprawie komunikacji miejskiej w Mińsku Mazowieckim

Mińsk Mazowiecki / 15 czerwca 2016

W środę, 22 czerwca, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim miało miejsce pierwsze otwarte spotkanie burmistrza z mieszkańcami na temat projektu uruchomienia komunikacji miejskiej i wprowadzenia strefy płatnego parkowania.

Burmistrz Marcin Jakubowski omówił zapowiadaną koncepcję, obrazując ją prezentacją, w której pokazano m.in. szkic trzech linii autobusowych, zarys proponowanej strefy parkowania i schemat opłat. Zaznaczono przy tym, że pomysł poddany jest w całości pod konsultacje społeczne i każdy mieszkaniec ma możliwość wypowiedzenia się. Na dzisiejszym spotkaniu padło bardzo dużo pytań i wniosków związanych z projektem. Pytano przede wszystkim o wysokości opłat, ale również o modyfikację zasięgu strefy płatnego parkowania, o sposób weryfikacji kto z pasażerów jest mińszczaninem (kwestia ewentualnej bezpłatnej komunikacji dla mieszkańców miasta), o wielkość taboru, częstotliwość kursów, możliwości zmiany tras względem proponowanych. Burmistrz odpowiadał na wątpliwości, a postulowane zmiany notowano do dalszych prac nad projektem. Formularz konsultacyjny cały czas dostępny jest na stronie internetowej miasta w zakładce dedykowanej komunikacji miejskiej. Można go również otrzymać w wersji papierowej w Urzędzie Miasta. Uwagi zbierane są do końca września br., a kolejne otwarte spotkanie zapowiedziane jest na 6 września.

Źródło: Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki

Koncepcja organizacji komunikacji miejskiejKoncepcja organizacji komunikacji miejskiejKoncepcja organizacji komunikacji miejskiejKoncepcja organizacji komunikacji miejskiejKoncepcja organizacji komunikacji miejskiejKoncepcja organizacji komunikacji miejskiejKoncepcja organizacji komunikacji miejskiej


Zapisz się na nasz darmowy Newsletter i bądź na bieżąco!  •  Dołącz do nas na Facebooku!


Zaloguj poprzez Facebook
Bądź na bieżąco!
 

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych aktualnościach na naszej stronie!

Jesteśmy również na Facebook'u!

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Facebook Newsletter