Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła

Aktualność

Już wkrótce długo wyczekiwane kino w Mińsku Mazowieckim!

Już wkrótce długo wyczekiwane kino w Mińsku Mazowieckim!

Mińsk Mazowiecki / 23 stycznia 2017

Już za 2 miesiące uroczyste otwarcie, a zarazem rozpoczęcie działalności sali koncertowo-kinowej w Miejskiej Szkole Artystycznej w Mińsku Mazowieckim.

Mieszkańcy otrzymają długo wyczekiwane kino, gdzie będą mogli oglądać najnowsze premiery filmowe i doskonale wyposażoną salą koncertową w jednym. Inwestycja, która wyniosła ok. 6,5 mln złotych sprawiła, że Miejska Szkoła Artystyczna w Mińsku Mazowieckim dysponuje zapleczem umożliwiającym organizowanie wydarzeń kulturalnych na najwyższym poziomie.

Sala jest imponująca! Wykorzystano 26 kilometrów różnego rodzaju kabli, a na widowni znalazło się 417 miejsc w tym 31 na balkonach. Łączna powierzchnia sali wynosi 300 m2. Dla jak najlepszych doznań widzów w pomieszczeniu znalazły się 94 głośniki.

Sala w MSA będzie mogła szybko zmienić swoją funkcję z widowiskowej na kinową, ponieważ opuszczenie ekranu i głośników ma zajmować chwilę. Wszystko jest w pełni zautomatyzowane.

Burmistrz miasta Marcin Jakubowski uważa otwarcie sali za jedno z najważniejszych wydarzeń w historii miasta. Jak mówi, połączenie najwyższej jakości sprzętu nagłaśniającego, oświetlenia rodem z Broadway’u i projektora kinowego 3D w rozdzielczości 4K na każdym zrobi ogromne wrażenie. 

Głównym organizatorem imprez w tym miejscu będą: Miejska Szkoła Artystyczna, podmiot prowadzący kino oraz inne miejskie instytucje kultury. Pomieszczenie ma zostać również udostępnione Mińskiemu Uniwersytetowi Trzeciego Wieku.

Projekcje filmowe powierzone zostaną firmie zewnętrznej. Planowane są seanse w weekendy oraz w miarę zapotrzebowania w tygodniu. Urząd nie wyklucza wprowadzenie do obiegu w celach promocyjnych nazwy kina. W cenniku na seanse kinowe znajdą się zniżki dla dzieci, młodzieży, seniorów i rodzin wielodzietnych, a w przyszłości również dla osób posiadających Kartę Mieszkańca Mińska Mazowieckiego. Nowo oddana sala widowiskowa ma nosić imię Piotra Skrzyneckiego.

Z pomieszczenia będą mogli korzystać również firmy zewnętrzne i osoby prywatne wynajmując ją na zasadach określonych w zarządzeniu burmistrza miasta. Jak zapewnia burmistrz Jakubowski, od samego początku miał na względzie, by nowy obiekt był w pełni wykorzystywany. Nie wyobraża sobie sytuacji, żeby sala koncertowa, choć przez chwilę stała pusta.

Panoramy: Bartosz MalickiZapisz się na nasz darmowy Newsletter i bądź na bieżąco!  •  Dołącz do nas na Facebooku!


Zaloguj poprzez Facebook
Marcin Szymczak

Marcin Szymczak 27 lutego 2017

Już za kilka dni pierwsze seanse! Super! :)

Marta Zawadka

Marta Zawadka 24 stycznia 2017

Woooow! Robi ogromne wrażenie! Czekamy z niecierpliwością ❤

Ra Fał

Ra Fał 24 stycznia 2017

Zjeb***e :)

Marcin Szymczak

Marcin Szymczak 24 stycznia 2017

WOW! Nareszcie!!!

Bądź na bieżąco!
 

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych aktualnościach na naszej stronie!

Jesteśmy również na Facebook'u!

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Facebook Newsletter