Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła

Aktualność

Działacze „KORWiN” zbierali podpisy ws. ustaw o bezpieczeństwie

Działacze „KORWiN” zbierali podpisy ws. ustaw o bezpieczeństwie

Mińsk Mazowiecki / 18 czerwca 2016

Działacze partii KORWiN z Powiatu Mińskiego zorganizowali zbiórkę podpisów pod projektami ustaw, które mają umożliwić obywatelowi obronę własnego domu oraz nad ustawą zezwalającą na wykonanie kary śmierci na mordercach jako najwyższy wymiar kary.

Broń prawem, a nie przywilejem.
Ustawa ma na celu uregulować dostęp do broni dla obywateli zdrowych psychicznie oraz niekaranych, ustawa nie ma na celu ułatwienia dostępu do broni.

Poszerzenie granic obrony koniecznej.
Ustawa, która w końcu da prawo ofiarom przeciwstawić się bandytom niewspółmierną siłą , bez obawy o konsekwencje. Ile to razy słyszeliśmy w telewizji czy czytaliśmy w gazetach, że osoba, która broniła swojego domu lub życia i zdrowia innej osoby została skazana ponieważ przekroczyła „granicę obrony koniecznej”.

Oraz trzecia ustawa przywracająca karę śmierci dla morderców.
Kara śmierci skutecznie odstrasza bandytów czyhających na nasze życie i jest sprawiedliwą karą dla zwyrodnialców. Obecnie osoby skazane na dożywocie stają się właściwie bezkarne, ponieważ nie ma dla nich wyższej kary.

Jest to w istocie projekt Prawa i Sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro, obecny minister sprawiedliwości, zgłosił go w 2004 roku z grupą 15 posłów. Prawo i Sprawiedliwość głosowało dwukrotnie za tym projektem.

Podczas zbiórki podpisów, ku mojemu zdziwieniu, najczęściej podpisywały się kobiety z dziećmi, To właśnie one - kobiety - chcą mieć możliwość obrony siebie oraz swoich dzieci i nie martwiąc się poniesionymi konsekwencjami. Najczęściej to kobiety i dzieci są ofiarami, a wejście w życie ustaw o poszerzeniu granic obrony koniecznej, czy ustawa przywracająca karę śmierci dla morderców, da choć odrobinę poczucia bezpieczeństwa, jeżeli będzie właściwie wykorzystywana czy ktokolwiek będzie respektował zapisy ustawy.

- powiedział - Tomasz Romanyszyn.

Te ustawy są konieczne, żebyśmy mogli bronić się przed bandytami. Gdyby ktoś na wyspie Utoya miał broń, zabiłby Anders’a Breivika, który strzelał przez półtorej godziny do niewinnych ludzi; zamordował 69 osób i zranił 110. Za tak okrutną zbrodnię został skazany na 21 lat pozbawienia wolności, w więzieniu gra sobie na konsoli i wiedzie spokojne życie na koszt podatników. Być może nie doszłoby do takiej tragedii, gdyby był dostęp do broni a w Kodeksie Karnym przewidziana byłaby kara śmierci

- powiedziała Izabela Reduch, koordynator Partii KORWiN w powiecie mińskim.

Jeżeli nie jest Ci obojętna granica obrony koniecznej, jeżeli uważasz ze mordercy zasługują na karę śmierci oraz uważasz, że posiadanie broni zwiększy bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny, to podpisz listę poparcia dla ustaw przez Ciebie oraz Twoich najbliższych i znajomych. Zachęcamy Cię do zapoznania się z projektami ustaw o których wspomnieliśmy wyżej. Miej na uwadze bezpieczeństwo swoje oraz ludzi, którzy Cię otaczają.

Więcej informacji na stronie: www.podpiszsie.info

Źródło: KORWiN Mińsk MazowieckiZapisz się na nasz darmowy Newsletter i bądź na bieżąco!  •  Dołącz do nas na Facebooku!


Zaloguj poprzez Facebook
Bądź na bieżąco!
 

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych aktualnościach na naszej stronie!

Jesteśmy również na Facebook'u!

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Facebook Newsletter