Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła

Aktualność

Dwie 19-latki zginęły w wypadku - apel Policji o bezpieczną jazdę

Dwie 19-latki zginęły w wypadku - apel Policji o bezpieczną jazdę

15 listopada 2017

Tragiczny wypadek drogowy miał miejsce na drodze krajowej nr 2 przebiegającej przez miejscowość Marysin. Doszło tam do zderzenia osobowego opla z ciężarówką. W wyniku odniesionych obrażeń śmierć poniosły dwie 19-latki, kierująca oplem i pasażerka.

Do szpitala zabrano pozostałych pasażerów tego auta: 22-letnią kobietę i 19-letniego mężczyznę. Kierowca ciężarówki nie odniósł żadnych obrażeń. Policjanci wspólnie z prokuratorem będą teraz badać przyczyny tego zdarzenia. Funkcjonariusze apelują do wszystkich kierowców o bezpieczną i zgodną z przepisami jazdę. Jak widać skutki zdarzeń drogowych mogą być naprawdę tragiczne. Podczas jesiennej aury warto wzmóc czujność i skupić się na bezpiecznej podróży.

Zdarzenie drogowe, do którego doszło w ostatni piątek na drodze krajowej nr 2 w Marysinie, spowodowało czasowe utrudnienia w ruchu w okolicach Kałuszyna. Policjanci przez kilka godzin pracowali na miejscu, zabezpieczając najpierw miejsce zdarzenia, a później pod nadzorem prokuratora - prowadząc czynności dochodzeniowo-śledcze.

W opisywanym miejscu doszło do zderzenia osobowego opla i ciężarówki. Siła uderzenia była tak duża, że opel został niemal doszczętnie zniszczony. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniosły dwie 19-letnie kobiety, kierująca oplem i pasażerka, a do szpitala trafiło jeszcze dwoje pasażerów osobówki: 19-letni mężczyzna i 22-letnia kobieta.         

Funkcjonariusze wspólnie z prokuraturą będą na etapie prowadzonego śledztwa wyjaśniać wszystkiej okoliczności tej tragicznej kraksy.

Policjanci chcieliby zaapelować do kierowców wszystkich pojazdów mechanicznych o wzmożoną czujność na drodze. Bezpieczeństwo drogowe w dużej mierze zależy od samych kierowców oraz ich zachowania się i respektowania przepisów prawa drogowego.

Bezwzględne przestrzeganie przepisów to wyznacznik bezpiecznego podróżowania. Zawsze należy o tym pamiętać.

Szczególnie teraz jesienią, kiedy pogodowa aura może utrudniać widoczność na drodze, należy wzmóc czujność, po to, żeby podróż do domu zakończyła się szczęśliwie i bezpiecznie.

Należy pamiętać o dostosowaniu prędkości do warunków ruchu, zachowaniu odstępów od poprzedzającego pojazdu i jeździe z dozwoloną prędkością.

Warto też zadbać o dobrą widoczność, sprawdzając działanie i czystość reflektorów i szyby, szczególnie tej z przodu pojazdu.

Ponadto telefonów komórkowych należy używać wyłącznie przy zastosowaniu urządzeń głośnomówiących.

Źródło: KPP w Mińsku MazowieckimZapisz się na nasz darmowy Newsletter i bądź na bieżąco!  •  Dołącz do nas na Facebooku!


Zaloguj poprzez Facebook
Bądź na bieżąco!
 

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych aktualnościach na naszej stronie!

Jesteśmy również na Facebook'u!

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Facebook Newsletter