Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła Lokalnie TV - Powiat Miński | Warszawa Wesoła

Aktualność

Cztery potrącone kobiety na przejściach dla pieszych

Cztery potrącone kobiety na przejściach dla pieszych

13 grudnia 2016

Na terenie Mińska Mazowieckiego i Kałuszyna od 9 do 12 grudnia doszło do czterech potrąceń na oznakowanych przejściach dla pieszych. Wszystkie poszkodowane osoby to kobiety w wieku od 19 do 77 lat. Policjanci apelują o ostrożność.

Ostatni dni pokazały, na jakie niebezpieczeństwo mogą być narażeni piesi. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego w konfrontacji z jakimkolwiek pojazdem nie mają żadnych szans. W najlepszej sytuacji może skończyć się to dla nich na bolesnych potłuczeniach czy otarciach, a w najgorszym przypadku mogą doznać poważnego uszczerbku na zdrowiu, nawet ponieść śmierć w wyniku odniesionych obrażeń.

Między 9 a 12 grudnia w Mińsku Mazowieckim na oznakowanych przejściach dla pieszych potrącono trzy kobiety, a w Kałuszynie jedną, i tak:

Podane przykłady pokazują, jak trzeba być czujnymi ostrożnym, aby nie stać się uczestnikiem takiego zdarzenia drogowego. Nie zawsze przejście dla pieszych jest bezpieczne dla pieszego. Do wszystkich tych potrąceń doszło w miejscach oznaczonych, wymagających od kierowców wzmożonej czujności i zwracania uwagi na to co dzieje się przed samochodem.

Wyjaśnienie tych zdarzeń będzie teraz należało do policjantów specjalizujących się w sprawach dotyczących wypadków drogowych. To właśnie oni będą musieli dokładnie przeanalizować dokładnie każdy przypadek, aby wyjaśnić wszystkie okoliczności w jakich doszło do tych bolesnych sytuacji, z perspektywy udziału w nich osób pieszych.

Niech te sytuacje będą przestrogą dla wszystkich kierujących i pozostałych uczestników ruchu drogowego i uzmysłowią kierowcom, że w konfrontacji z autem pieszy nie ma żadnych szans. Piesi muszą zawsze uważać i obserwować to co w danej chwili dzieje się w rejonie przejścia.

Rozsądek, przewidywanie, zwalnianie przed przejściami, zatrzymywanie się - aby udzielić pierwszeństwa pieszemu to właśnie jest to - czym powinien kierować się ostrożny kierowca. Na drodze musi  panować szacunek wszystkich dla wszystkich, a szczególnie kierowców dla pieszych, bo to właśnie oni najcześciej odnoszą poważne obrażenia, a nawet giną w zdarzeniach drogowych.

Celem policyjnego apelu, w oparciu o wskazane przykłady jest pobudzenie nie tylko myślenia, ale też wyobraźni każdego uczestnika ruchu drogowego, że następstwem niewłaściwego zachowania na drodze może być nie tylko  doznanie obrażeń zdrowotnych, ale też śmierć człowieka.

Teraz kiedy warunki drogowe mogą ujemnie wpływać na jazdę kierowców, należy wzmóc czujność jeszcze bardziej. Z takim właśnie przesłaniem policjanci apelują o ostrożną jazdę do kierowców. Apelują również do pieszych, aby ci starali się pamiętać, jak kruche jest ciało człowieka w zderzeniu z jadącym autem i byli ostrożni przechodząc przez jezdnię, także w miejscach oznaczonych.

Źródło: KPP w Mińsku MazowieckimZapisz się na nasz darmowy Newsletter i bądź na bieżąco!  •  Dołącz do nas na Facebooku!


Zaloguj poprzez Facebook
Bądź na bieżąco!
 

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych aktualnościach na naszej stronie!

Jesteśmy również na Facebook'u!

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Facebook Newsletter